Vaikas vaikšto ant pirštų galiukų?

Tuo laikotarpiu, kuomet vaikas mokinasi vaikščioti, tėvams būtina atidžiai stebėti, kad vaikas tai darytų taisyklingai. Jam, nuo pat pradžių, reikia įprasti statyti kojytę taip, kaip tai priklauso teisingai vaikščiojant.

Be to, kaip vaikas vaikšto, liudija apie jo nervinės sistemos būklę. Jeigu jūs pastebėjote, kad jis dažnai ir reguliariai vaikšto ant pirštų galiukų, netgi dėvėdamas avalynę, negalima į tai pažiūrėti pro pirštus, bet jį reikia parodyti gydytojui – neuropatologui.

Vaikščiojimas ant pirštų galiukų, gali būti simptomas padidėjusio raumenų tonuso, o kartais ir hypertonicitas. Hypertonicito diagnozė nurodoma ne visada, kadangi egzistuoja dar ir kiti, šio susirgimo, simptomai – neramus miegas, įsitempusi poza miegant, verkimas, vaiko susierzinimas ir t.t.. Todėl vaiką verta parodyti gydytojui iškart, kai tik jūs pastebėjote, kad jis vaikšto pirštų galais.

Hypertonicito ar paprasčiausiai padidinto raumenų tonuso gydymas retai būna medikamentinis. Paprastai, tokiais atvejais, vaikui skiriami pėdų masažai, kurių metu kojytė išlinksta tarsi į vidų. Be to taikoma fizioterapija ir vonelės, parenkama ortopedinė avalynė.

Gydymas yra nesudėtingas ir vaikas gretai pradės vaikščioti taisyklingai. Svarbiausia, kad jūs dėmesingai sektumėte, kaip vystosi jūsų vaikas ir iškart kreiptumėtės pas specialistus, jeigu kas nors kelia jums susirūpinimą.

(Apsilankyta 2,982 viso, 1 šiandien)


Similar Posts