Kaip išvalyti vašką

Išvalyti vaško dėmes iš rūbų galima, tam reikia: iš abiejų rūbo pusių uždėti po keletą sluoksnių tualetinio popieriaus arba popierinių rankšluosčių ir ly­ginti karštu lygintuvu. Vaškas susigers į popierių. Popierius keiskite tol, kol neliks vaško dėmės.

Prieš pradėdami lyginti pamėginkite nuvalyti neprilipusį vašką.

Aukštoje temperatūroje tiek parafinas, tiek stearinas (taip pat ir natūralus bičių vaškas) lydosi ir labai suskystėja, todėl juos nesunkiai sugeria tualetinis ar kitas sugeriamasis popierius. Pakeiskite popierių iš abiejų audinio pusių kelis kartus, kol lyginant karštu lygintuvu į popierių nebeliks kam gertis. Popieriaus sluoksnių skaičius priklauso nuo popieriaus storio – kuo plonesnis, tuo popieriaus sluoksnių reikia daugiau, bet tikrai čia popieriaus negailėkite. Tinka tualetinis popierius, popieriniai rankšluosčiai – bet koks sugeriantis popierius.

Dabar tikras bičių vaškas žvakių gamyboje naudojamas ypač retai, nes yra palyginti labai brangus, bet jo dėmių valymo iš drabužių technologija ta pati, kaip ir parafino. Tik jei pasitaikytų mažiau išvalyto vaško (tamsus, pilkšvas vaškas) dėmė, ištirpdinus vašką ir sugėrus popieriumi čia aprašytu metodu, audinyje gali likti tamsesnė dėmelė, kurią plaukite šiltu vandeniu su ūkišku muilu.-

(Apsilankyta 4,692 viso, 1 šiandien)


Similar Posts