Intymus gyvenimas po gimdymo

Gimdymas. Tai vienas svarbiausių įvykių moters gyvenime, iš esmės pakeičiantis visas sritis. Nereikia tikėtis, kad tuoj pat kūnas grįš prie įprastų formų, o savijauta bus puiki. Svarbiausia žinoti, kas pasikeitė jūsų organizme ir kiek laiko reikia jam atsistatyti.

Dėl visų šių pokyčių intymaus gyvenimo tiesiog reikia palaukti.

moteris gele

Hormoniniai pakitimai. Visą laukimosi laiką, placenta gamina nėštumą palaikančius hormonus. Po gimdymo placenta atsiskiria ir iš esmės pasikeičia hormonų pusiausvyra. Dėl šios priežasties pagimdžiusią mamytę kamuoja nuotaikų kaita, euforiją keičia nerimas ir graudulys, naktį gali pilti karštis, keičiasi kūno formos, padidėja prakaitavimas. Tai normalu ir praeina savaime, mat, pats organizmas atsikrato nėštumo metu susikaupusių skysčių.

Po gimdymo keičiasi kūno formos. Dėl tų pačių hormonų išdaigų, kinta svoris, po kelių mėnesių slenka plaukai, gali keistis odos tipas. Gydytojai sako, kad formos atsistato maždaug po pusmečio arba ilgiau, jei maitinate kūdikį. Tai labai priklauso ir nuo mitybos. Šiuo periodu draudžiamos dietos, kadangi svarbu pakankamai maitintis dėl būtinų maistinių medžiagų vaikeliui.

Fiziologiniai pakitimai: pirmosios 6-8 savaitės po gimdymo vadinamos pogimdyminiu periodu. Gydytojai ginekologai rekomenduoja lytinius santykius atnaujinti ne anksčiau, nei baigiasi šis laikotarpis. Net ir pasibaigus pogimdyminiam periodui, ne visos moterys jaučiasi pasiruošusios aktyviam lytiniam gyvenimui. Visa tai sąlygoja anksčiau minėti hormoniniai ir kūno pakitimai. Vienas iš jų: praviras gimdos kaklelis. Keletą savaičių po gimdymo gimdos kaklelis lieka praviras, todėl išauga infekcijos rizika. Per 6-8 savaites tai turėtų grįžti į normalią būklę, todėl šį periodą saugotis būtina. Beje, jeigu nemaitinate krūtimi, šiuo periodu padidėja galimybė vėl pastoti.

Išskyros. Apie šešias savaites po gimdymo traukiasi gimda ir iš jos skiriasi rausvos, vėliau rusvos ir gelsvos išskyros – liochijos. Jas sudaro kraujas, gleivės ir atkrintančiosios gimdos gleivinės audiniai. Liautis jos turėtų po 4- 5 savaičių, tačiau nenusiminkite, jeigu jos bus ilgėlesnės. Taip pat reiktų žinoti, kad pirmąsias kelias dienas po gimdymo gimdos susitraukimai gali būti net labai skausmingi.

Skausmas dėl gimdymo traumų. Labai reta moteris gimdant išvengia paprastų mechaninių žaizdų. Tai tarpvietės plyšimai, kirpimai, siuvimai, o jeigu patiriama cezario pjūvio operacija, skauda pjūvio vietą. Taigi, prieš atnaujinant lytinius santykius, reikia palaukti, kol visos šios žaizdos saugiai užgis ir nekels nerimo ar diskomforto. Paprastai jos gyja labai nevienodai, priklausomai nuo jūsų organizmo stiprumo ar įgimto imuniteto.

Labai dažnai po gimdymo atsiranda psichologinė baimė dėl skausmo. Bet kokia sueitis jaunai mamytei asocijuojasi su gimdymo skausmu. Šioje vietoje ypatingai svarbus partnerio supratimas ir suvokimas: skausmas tikras ar įsivaizduojamas. Įsivaizduojamo skausmo gydymui gali padėti tik kantrybė ir švelnumas; pradžioje labai tiktų ieškoti kitokių mylėjimosi būdų ir pozų.

Dar viena problemėlė, aplankanti visas jaunas mamytes – varginantis makšties sausumas, deginimas, padidintas jautrumas. Jis atsiranda dėl hormoninių pokyčių sukelto makšties sienelių suplonėjimo pogimdyminiu bei maitinimo krūtimi periodu. Tokius nemalonius išgyvenimus palengvins lubrikantaų naudojimas. Gydytojai teigia, kad natūrali sekrecijos funkcija atsistato per pusmetį, tačiau daugumai mamyčių prireikia ir aštuonių mėnesių.

Po gimdymo keičiasi viena seksualiausių moters kūno vietų, jos krūtinė. Pakinta jos forma, dažniausiai krūtys padidėja, tampa karštos ir stangrios. Daugelis jaunų mamyčių jaučia nuolatinį tempimo jausmą dėl laktacijos atsiradimo. Šiuo periodu krūtinė nebėra vien vyro ,,nuosavybė“. Neretai dėl to atsiranda psichologinis barjeras. Daugelį porų šokiruoja, kad susijaudinus moteriai, gali pasirodyti pienas, kas yra visiškai natūralus fiziologinis reiškinys maitinant kūdikėlį. Maitinant mažylį, speneliai tampa ypatingai jautrūs arba netgi skausmingi. Pati moteris turėtų spręsti, kiek malonu jai ir priimtina krūtų glamonės šiuo ypatingu metu.

Nuovargis. Deja, bet tai neatsiejama gyvenimo dalis, auginant mažylį. Su kūdikio gimimu kartu gimsta ir didžiulė atsakomybė. Dėl daugybės aukščiau minėtų pakitimų, moteris nesijaučia seksualia. Moters viliotojos, mylimosios, draugės statusas tarsi sunyksta, jos gyvenimą užkariauja mamos instinktai. Šiuo periodu, ypatingai svarbu suvokti, kad vyro ir moters – kaip poros – santykis niekur nedingo. Taip, kurį laiką jis lieka antrame plane, tačiau, reikia prisiminti, kad mažyliai turi gerą savybę – jie auga… Todėl pogimdyviniai sunkumai yra laikini.

(Apsilankyta 703 viso, 1 šiandien)


Similar Posts