Dėmių valymas

Dėmes būtina valyti iš karto. Į audinį įsigėrusį skystį išvalyti sunkiau. Lengviausiai dėmes išvalyti iš šviesių medvilninių ar lininių medžiagų. Jas galima karštai skalbti ir kabinti saulėje, nepakenkiant audiniui. Dėmių valymas sudėtingesnis iš jautresnių ir spalvotų, tamsių medžiagų bei kilimų.
Tuo atveju būtina ne tik skubiai valyti dėmę, bet ir gerai mokėti, kad naikinant vieną dėmę, neatsirastų kita.

Kaip taisyklingai valyti dėmes

• Prieš valydami dėmę, pirmiausia ne itin matomoje vietoje išbandykite kiekvieną, net ir natūralią, valymo priemonę, ypač valydami jautrias medžiagas, įvairios sudėties, spalvotus audinius, grindis ir baldus.
• Kiekvieną dėmę plaukite iš kraštų į vidų. Taip neliks dėmės kraštų žymių. Dėmę valykite lengvai spausdami, nešveiskite ir negrandykite.
• Valydami tamsius ir jautrius audinius, naudokite virintą arba destiliuotą vandenį.
• Valydami dėmes iš drabužių, visada po apačia patieskite švarų sausą skudurėlį, kad nesuteptumėte kitos pusės.

Kraujo dėmių valymas

Kraujo dėmes iš karto išplaukite labai šaltu vandeniu. Dėmės plotą pamerkite keletui valandų į šaltą vandenį, vėliau išplaukite su muilu. Kraujo dėmės ant baltų skalbinių gali būti mirkomos šaltame druskos vandenyje. Ant vilnos esančias dėmes prieš skalbimą ištrinkite borakso vandeniu, ant šilko – alkoholiu. Ypač ryškias dėmes valykite amoniaku. Šviežias dėmes ant jautrių audinių pabarstykite kukurūzų krakmolu, išdžiūvus, atsargiai pavalykite šepečiu.

Ledų dėmių valymas

Sumaišykite lygiomis dalimis muilo, spirito su amoniaku ir įtrinkite dėmę. Gerai išplaukite.

Riebalų dėmės

Šviežias riebalų dėmes apibarstykite miltais, pavyzdžiui, ruginiais, arba bulvių krakmolu, arba pudra. Išdžiūvus išvalykite šepečiu, išplaukite pirma šaltame vandenyje, paskui tokios temperatūros vandenyje, kokiame visada skalbiate. Dėmes medvilnėje ir lino audinyje galite dar pavalyti amoniaku. Riebalų dėmes iš jautrių audinių valykite terpentinu, vėliau gerai kelis kartus išplaukite. Riebalų dėmes iš nejautrių audinių galite valyti indų plovikliu, gerai išplaukite.

Žolių dėmės

Šviežias žolės dėmes sudrėkinkite skiestu amoniako tirpalu, gerai išplaukite. Mišrios sudėties audinius ar dirbtinius audinius valykite vandens ir valgomosios druskos tirpalu. Išdžiūvusias dėmes suvilgykite citrinos sultimis arba tulžies muilu arba pamerkite į rūgštų pieną, vėliau išplaukite. Ypač įsisenėjusias žolės dėmes valykite spiritu, palaukę, gerai išplaukite.

Sakų dėmės

Išvalyti sakų dėmes galima spiritu ar alkoholiu. Senas sakų dėmes išvalysite sviestu. Švelnias medžiagas apibarstykite bulvių krakmolu ar pudra, paskui gerai valykite šepečiu.

Jogurto dėmės

Šviežias dėmes išplaukite šiltu vandeniu. Išdžiūvusias dėmes valykite šepečiu.

Kavos dėmės

Ką tik užtiškusias kavos dėmes valykite šiltu vandeniu, įpilkite truputį kokybiškų miltelių arba sodos. Senas dėmes pamerkite į šį tirpalą. Kavos, kurioje buvo pieno ar grietinėlės, dėmes plaukite pirma šaltu vandeniu, kad pašalintumėte baltymus.

Kakavos su pienu dėmes pirmiausia valykite šaltu vandeniu, paskui borakso vandeniu ir išplaukite kaip įprasta. Vilną ir mišrius audinius, prieš skalbdami, valykite glicerinu. Jautrias medžiagas galite pamerkti į pieną ir laikyti, kol šis surūgs. Paskui išplaukite šaltu vandeniu, vėliau – šiltu.

Kaip išvalyti kramtomąją gumą

Drabužį įkiškite į plastikinį maišelį ir padėkite į šaldymo kamerą. Guma sustings ir ją galėsite lengvai nuimti nuo audinio. Norėdami išvalyti dėmes iš minkštų baldų ir kilimų, ant jų taip pat uždėkite šaltą daiktą. Atsargiai elkitės su sušalusiais drabužiais, galite sugadinti medžiagą. Gumos likučius valykite alkoholiu.

Klijų dėmės

Klijus valykite šiltu acto vandeniu arba spiritu. Drabužius su išdžiūvusiomis dėmėmis pamerkite kelioms valandoms į šiltą muilo šarmą. Tvirtas medžiagas galite valyti nagų lako valikliu, kuriame nėra aliejaus, arba žiebtuvėlio benzinu (atsargiai naudokite valydami mišrias ir sintetines medžiagas).

Tušinuko paliktos dėmės

Tūšinuko dėmės atsargiai valomos alkoholiu. Vėliau išplaunama šiltame vandenyje.

Makiažo dėmės

Tokias dėmes valykite glicerinu, dėmes iš tvirtesnių audinių galite valyti skiestu amoniaku. Paskui gerai išplaukite.

Kosmetinių priemonių dėmės

Dėmę suvilgykite skalbiamuoju benzinu arba alkoholiu, paskui išskalbkite vėsiame ar šiltame šarme. Ne tokias jautrias medžiagas pirma suvilgykite ir ištepkite tulžies muilu.

Dažų dėmės

Dažus panaikinsite, jei prieš skalbdami pamerksite audinį į acto vandenį.

Pieno dėmės

Visada pirmiausia išplaukite šaltu vandeniu, paskui šiltu. Išdžiūvusias pieno dėmes atmirkykite praskiestu amoniaku ir šiltai išskalbkite.

Nagų lako dėmės

Dėmę atsargiai pavalykite skalbiamuoju benzinu. Storesnį lako sluoksnį atsargiai nugrandykite. Paskui skalbkite kaip įprastai.-

(Apsilankyta 14,851 viso, 1 šiandien)


Similar Posts