Nėštumo požymiai

Mokslininkai aptiko dar vieną naudingą, granato vaisiaus, savybę. Šį kartą tai liečia išskirtinai moteris. Pasirodo, kad šio vaisiaus sudėtyje yra medžiagų, kurios gali būti nepakeičiamos gimdymo metu. Eksperimentų metu specialistai nustatė, kad granatų sultyse yra medžiagų, kurios stiprina moteriškų lytinių organų raumenų ląsteles. Tokiu būdu, granatų vartojimas, gali prisidėti prie sėkmingo gimdymo. Reikalas tas, kad…
Šveicarė tapo mama sulaukusi 64 metų … 64 metų Šveicarijos gyventoja pagimdė dukterį, kurią tėvai pavadino Katarina. Mergaitė pasaulį išvydo atlikus mamai cezario pjūvį, kuris buvo padarytas vienoje iš Maskvos gimdymo namų 2010 metais. Pastojimas, panaudojus donoro kiaušides, įvyko in vitro (mėgintuvėlyje), taip pat Rusijoje – Šveicarijoje panašūs veiksmai draudžiami įstatymais. Pirmą kartą sutuoktiniai tai…
Moters reakcija į žinią apie nėštumą gali būti įvairi ir visuomet priklausanti nuo socialinės padėties. Moteriai, sėkmingai kopiančiai karjeros laiptais, iškyla esminiai klausimai – kas dabar bus su darbu, ar sugebės jį suderinti su nėštumu, ar esama savijauta netrukdys darbti, ar ji nebus atleista iš pareigų? Labai dažnai būsimos mamos nėštumą ir darbą vertina prieštaringai,…
Vaisingumas – tai bendras terminas, apibendrinantis gebėjimą turėti kūdikį; pastojam tą akimirką, kai apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina prie gimdos gleivinės – taip prasideda nėštumas. Lytinio akto metu į makštį patenka milijonai spermijų. Ovuliacijos metu nuo kiaušidės atsiskyręs kiaušinėlis kiaušintakiu pradeda slinkti gimdos link. Gimdos kaklelio gleivės pasidaro skystesnės ir leidžia spremijams pro gimdos kaklelį patekti į…
Nuo akmens amžiaus iki mūsų dienų medicinos progresas neaplenkė gimdymo skausmo malšinimo. Iš istorinių dokumentų žinome, kad skausmui palengvinti buvo naudojami burtai, ritualiniai šokiai, įvairios gimdyvės pozos, vaisių ir žolių ekstraktai (pvz., mandragoros, aguonų, kanapių). Medicina papildė šį sąrašą įvairiais vaistais ir metodais, kurių apžvalga padės jums susiorientuoti. Sisteminis vaistų vartojimas (leidžiami į raumenis, į…
Būsimos mamos rūpinasi teisinga mityba, tačiau neretai net nesusimąsto apie tai, ko ir kiek reikia išgerti nėštumo laikotarpiu. Labai svarbu gerti vandenį – būtent vandenį, o ne įvairiausius gėrimus, kuriais mes įpratę malšinti troškulį. Reikalas tas, kad valgant (o sultys ir netgi arbata organizmui yra maistas, kadangi juose yra medžiagų, kurie dalyvauja maisto virškinime) didžioji…