Kaip sterilizuoti kūdikių buteliukus?

Ką tik gimęs kūdikis turi labai silpną ir neišsivysčiusią imuninę sistemą. Tad labai svarbu teisingai išsterilizuoti visus buteliukus, kad į organizmą su maistu nepatektų jokia infekcija. Infekcija gali patekti, jei ant buteliuko paviršiaus nusės bakterijų, kurių neįmanoma pašalinti naudojant indų plovimo skystį ir vandenį. Kai kurios bakterijos gali būti pašalinamos vien sterilizacijos būdu.

     Sterilizacija būtina, norint pašalinti bakterijas, kurios gali būti itin kenksmingos jūsų kūdikiui. Tad dėl to labai svarbu žinoti, kaip tai tinkamai daryti, kad galėtumėte apsaugoti savo kūdikį. Nieko tokio, jei tiksliai nežinote, kaip tai padaryti. Štai todėl mes ir skubame jums į pagalbą.

Keli būdai, kaip taisyklingai sterilizuoti buteliukus

     Yra tikrai ne vienas sterilizacijos būdas. Visi jie yra patikimi, tad galite nedvejoti, nesijaudinti ir naudotis bet kuriuo. Po šio straipsnio jūs jau puikiai žinosite, kaip tinkamai apsaugoti savo vaiką nuo bakterijų.

Virinimas

     Tai tradicinis buteliukų sterilizavimo būdas. Kaip sterilizuoti buteliukus verdančiame vandenyje? Į katilą įpilkite vandens ir pastatykite jį ant kaitlentės. Kol vanduo užvirs, kruopščiai išplaukite buteliukus su dezinfekuojančia priemone ar valgomąja soda po tekančiu vandeniu. Galite panaudoti plovimo šepetėlį, kad kruopščiai išvalytumėte buteliuko vidų. Atidžiai išskalaukite buteliuką po tekančiu šaltu vandeniu, kad neliktų jokių nešvarumų ar ploviklio žymių. Jei jau buteliukai švarūs, dėkite juos į verdantį vandenį ir leiskite pavirti dešimt-penkiolika minučių. Jei vanduo apsemia tik pusę buteliuko, antrą pusę taip pat teks pavirinti. Po to atsargiai buteliukus išimkite, padėkite ant švaraus rankšluosčio ir tiesiog leiskite nudžiūti. Buteliukų nelieskite, kol nenusiplausite rankų. Ir apskritai geriau juos liesti kuo rečiau. Taip pat galite juos laikyti tiesiog puode, kol panaudosite. Tokia sterilizacija išlaiko buteliukus sterilius tris valandas.

Šaltas vanduo

     Norint sterilizuotu buteliukus šaltame vandenyje, turėtumėte įsigyti specialias tabletes. Buteliukus išplaukite kaip prieš virinimą, tuomet ištirpinkite vieną iš tablečių šaltame vandenyje ir pamerkite buteliukus. Geriausia, kad merktumėte į puodą su dangčiu. Kai pamerksite, neleiskite buteliukui iškilti, kad į jį nepatektų oro. Taip užmerktus buteliukus laikykite trisdešimt minučių. Bet bus dar saugiau, jei taip paliksite juos visai dienai. Galite juos taip laikyti iki kol panaudosite. Minėtos tabletės yra absoliučiai saugios ir neturi jokių pašalinių efektų.

Mikrobangos

     Specialūs kūdikių buteliukai gali būti įdedami į mikrobangų krosnelę ir taip sterilizuojami. Prieš sterilizaciją atidarykite buteliuką ir dėkite į mikrobangę devyniasdešimčiai sekundžių. Toks metodas labai pažangus, kadangi ant buteliuko nepalieka jokio kvapo ar skonio.

(Apsilankyta 776 viso, 1 šiandien)


Similar Posts