Konfliktuojanti šeima – ne pats geriausias variantas

Kai žmonės bendrauja, elementaru, kad kartais iš to kyla konfliktai, ypatingai tuomet, kai žmonės gyvena kartu. Išvengti konfliktų būna labai sudėtinga, nes pasaulyje daugybė skirtingų žmonių, norinčių išsakyti savo nuomonę ar net siekiantys, kad viskas būtų „pagal juos“. Gyvenimas kartu ir naudojimasis viena gyvenamąja vieta, vaikų auklėjimas bei biudžeto planavimas gali imti kelti įtampą ir išbalansuotų kiekvieno kantrybę. Vis dėlto yra būdų, kaip galima suvaldyti tokią situaciją. Keletas būdų, padėsiančių nenužudyti vieni kitų:

  • Būkite atvira. Kalbėkitės su kitais žmonėmis apie tai, ko iš jų tikimasi. Kai du ar daugiau žmonių gyvena po vienu stogu, galite būti tikra, kad anksčiau ar vėliau nebus išvengta nesutarimų. Jūsų antra pusė taip pat turi tam tikrų lūkesčių, tad, jei nepradėsite pirma apie tai kalbėtis, niekada nieko ir neišsiaiškinsite – žmonės dar nemoka bendrauti mintimis. Vieni žmonės mėgsta garsiai klausytis muzikos bei visą naktį žiūrėti televizorių, kiti atvirkščiai – mėgsta tylą ir ramybę bei nuo dešimtos valandos vakaro išjungtą šviesą. Įmanoma išvengti konfliktų, jei kiekvienas atvirai pasikalbės apie savo gyvenimo būdo ypatybes. Pradėkite nuo susitarimo, kas išneš šiukšles, valys vonią ar plaus indus.
  • Dalinkitės namų ruoša. Sudarykite namų ruošos sąrašą ir po lygiai išdalinkite kiekvienam, atsižvelgdama į tai, ko kas norėtų, kiek galėtų tam skirti laiko ir kitos aplinkybės. Įsitikinkite, kad kiekvienas turi po nedidelę pareigą kiekvienai dienai, šiek tiek didesnę savaitei ir pačią didžiausią mėnesiui. Nepamirškite, jog „įdarbinti“ reikia net ir mažiausią šeimos narį.
  • Atkreipkite dėmesį į tam tikrus signalus. Jei jaučiate, kad namuose kyla įtampa, iškart sukvieskite šeimos susirinkimą, iškepkite sausainukų ir pasikalbėkite apie tai, ką pastebėjote. Gal vienam žmogui sunku atlikti kokią nors namų ruošą, tuomet geriau pasidalinkite ją ir atlikite visi kartu.
  • Išgryninkite namų orą. Susitarkite, kad, jei kuris nors šeimos narys patingėjo ką nors atlikti, tegu iškart žengia į priekį ir prisipažįsta. Taip šeimos nariai daug lengviau supras ir atleis, nei tuomet, kai „nusikaltimas“ būtų slepiamas, dėl jo atsiprašinėjama ir taip toliau.
  • Ištieskite ranką. Gyvenime juk būna visokių akimirkų – gal kuris nors šeimos narys jaučiasi labai prastai, suserga ar po darbo ar kitos veiklos nebeturi jėgų, o gal paprasčiausiai pamiršo. Jei jau taip nutiko, padėkite tam šeimos nariui, juk bus dienų, kai ir jums reikės pagalbos rankos.
(Apsilankyta 126 viso, 1 šiandien)


Similar Posts