Kaip šeimoje suprasti vieniems kitus

Norint, kad šeimoje būtų bent jau normalus bendravimas, turi būti sudėlioti tam tikri akcentai ir išskirti svarbiausi prioritetai. Jei jūsų šeimos nariai yra labai užsiėmę, visi susitinkate tik per vakarienę ar dar rečiau, nesistebėkite, kad nuo to nukentės jūsų bendravimas šeimoje. Tad geriausia susirasti tokių užsiėmimų, kurie patiktų visiems šeimos nariams. Pamatysite, bendravimas iš karto pagerės. Tad nuo ko pradėti? Keli patarimai:

  • Kartu valgyti – būtina. Iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo labai svarbus dalykas, bet iš tiesų taip nėra. Maistas suartina žmones. Per savaitę bent keturis kartus turite surinkti visą savo šeimyną prie vakarienės stalo. Jei vis dėlto niekaip neįmanoma to padarykite, stenkitės bet kuriuo metu kartu pabūti kuo dažniau. Valgymo kartu laikas – tai jūsų laikas, kurio metu jūs negalite spręsti kažkokių ginčų, iškilusių konfliktų, turite galvoti tik apie gerus dalykus. Beje, būtinai išjunkite televizorių.
  • Susidarykite buvimo kartu grafiką. Jei turite daugiau nei vieną vaiką, šis dalykas būtinas. Ypač maži vaikai mėgsta konkuruoti dėl tėvų dėmesio. Deja, vienas iš vaikų vis dėlto gali būti nusiminęs, kad jam skiriama per mažai dėmesio. Kiekvienas vaikas nori bent kiek laiko praleisti su tėvais vienas pats, tad geriausia išeitis – susidaryti grafiką, kad kiekvienas vaikas bent kartą per savaitę galėtų pabūti su tėvais vienas. Beje, tokius pasimatymus buvimui kartu privalote skirti ir savo sutuoktiniui.
  • Išnaudokite laiką automobilyje. Jei jums tenka su savo šeimos nariais per dieną važiuoti automobiliu (pavyzdžiui, jei vežate savo vaikus į darželį ar mokyklą, arba sutuoktinis jus veža į darbą), išnaudokite ir šį laiką. Nejunkite radijo imtuvo, pažaiskite kokius „žodinius“ žaidimus.
  • Laikykite svarbiomis šeimos tradicijas. Jeigu turite šeimoje tradicijų, neleiskite, kad jos būtų pamirštos. Jei neturite – susikurkite. Šią misiją galite pavesti savo vaikams – jie bus tikrai laimingi, galėdami padėti sugalvoti idėjų, ką gali daryti šeima visi kartu, kad būtų smagu. Šeimos tradicijos gali būti labai paprastos, pavyzdžiui, sekmadieninis pasivaikščiojimas ar savaitinis filmų vakaras.
  • Tikėkitės pagarbos ir gerbkite patys. Labai dažnai pasitaiko, jog šeimoje žmonės ne visada gerbia vieni kitus. Taip yra todėl, kad visi taip gerai pažįstame vieni kitus, beje, psichologiškai, žmonės dažniausiai išsilieja ant tų, kurie tuo metu yra artimiausi, su kuriais daugiausiai bendraujama. Prieš sakydami vaikams ar sutuoktiniui ką nors nemandagaus, blogo ar ironiškai, pagalvokite, ar taip galėtumėte kalbėti su kitais suaugusiais žmonėmis ar jų vaikais. Beje, ar norėtumėte, kad sutuoktinis ar jūsų vaikai taip su jumis kalbėtųsi, kaip jūs su jais. Vaikai labai imliai mokosi iš savo tėvų – jei jūs patys kalbėsite šiurkščiai, bet vaikus mokysite, jog taip negalima, elgsitės dviprasmiškai, o vaikai vis tiek ims blogąjį pavyzdį. Kaip niekas kitas, jūsų šeimos nariai labiausiai nusipelno jūsų pagarbos – juk su aplinkiniais svetimais žmonėmis jūs negyvenate. Net tuomet, kai drausminate savo vaikus, darykite tai su pagarba, o ne įžeidinėdami. Pasakykite savo vaikams ir sutuoktiniui, kad jūs taip pat esate verta pagarbos, kai ir kiti žmonės.
(Apsilankyta 187 viso, 1 šiandien)


Similar Posts