Kaip pasidaryti šeimos medį?

Jei jau nusprendėte pasidaryti šeimos medį, iš pradžių susiraskite tuos, kurie jau yra tai įvykdę, ir pasidomėkite jų ieškojimų istorija. Geriausias „įrankis“, kuri turi beveik visi ir juo gali pasinaudoti – informacija internete. Dabar svarbu nuspręsti, nuo ko pradėti, kokios informacijos ieškoti. Be to, galima pasiieškoti ne tik giminės informacijos, bet ir informacijos, kaip būtent „konstruoti“ medį.

Šeimos medis yra toks dalykas, kurio nerasi kiekvienuose namuose. Bet juk taip smagu būtų kiekvienam pažiūrėti, nuo ko prasidėjo jo istorija, kokie yra giminių vardai, o gal net atvaizdai. Kiekviena mūsų atskira kraujo linija turi savo unikalią istoriją, ilgą pasakojimą, tad turbūt net nereikia kalbėti apie tai, jog kiekvienam žmogui būtų įdomu sužinoti tas istorijas. Šiais laikais jau yra įvairiausių tarnybų, padedančių susirasti ar išsiaiškinti žmonėms, kur ir kokie yra ar buvo jų giminaičiai, taip pat padeda sužinoti šeimos istoriją nuo pat šaknų. Tos tarnybos įdėmiai įsiklauso, ko žmonėms reikia ir ko būtent jie ieško, tuomet sukuria tinkamą metodą, strategiją, ir suranda tai, ko žmogus prašė: mat vieni ieško gal net „bajoriškų“ savo šaknų, o kitiems tereikia sudaryti šeimos medį.

Kad ir kur kreiptumėtės, kad padėtų jums rasti jūsų tolimus ar senus giminaičius, ar bandytumėte ieškoti patys, nepamirškite, jog šeimos istorijos medis prasideda nuo šaknų. Kai jau surasite savo giminės ištakas, beje, stenkitės ieškoti kuo giliau praeityje, nustebsite, kaip lengvai ims augti visas medis. Taigi, didžiausias ir sunkiausias darbas – šaknų ir seniausių giminaičių radimas. Ieškant tų giminaičių, svarbu atsižvelgti į paveldą, palikimą, ar kitus unikalius tos kilmės faktus. Ieškodami giminės ištakų, pabandykite peržvelgti seniausius šeimos albumus, pasikalbėti su vyriausiais giminaičiais, kad jie papasakotų, ką atsimena. Taip pat pabandykite paieškoti dienoraščių, iškarpų albumų. Pabandykite sužinoti, gal giminėje yra buvę kokių įsomintinų žmonių, pavyzdžiui, archeologų, generolų, karo didvyrių ar kitų istorijos veikėjų. Jei tiksliai nežinote, kaip ieškoti, ar neturite vyresnių giminaičių, kreipkitės į specialias tarnybas – ten dirbantys žmonės tikrai žinos, kaip jums padėti. Arba bent paskatins ir įkvėps, užves ant tinkamo kelio.

Jei nuspręsite imtis tokio svarbaus giminei ir ateinančioms kartoms „projekto“, tai bus nepaprastai svarbus žingsnis, mat jūs tapsite istorijos dalimi ir įprasminsite giminės atmintį vienoje vietoje. Ateities kartos bus dėkingos, sužinojusios apie visas visų amžių giminės istorijas ir kitus dalykus, gal net įtakosiančius ar įtakojusius jų pačių genetinę struktūrą. Juk taip įdomu, su kokiu žmogumi esi susijęs kraujo ryšiais. Galiausiai, gal net išsiaiškinsite tendencingai plintančias ligas ir galėsite jų išvengti. Nustebsite, kiek daug siurprizų jūsų lauks, kai darysite šeimos medį.

Tiesa, internete galima rasti įvairiausių programų, kur bent prelemenariai galėsite susidaryti šeimos medį ir pažiūrėti, kaip jis atrodo. Nėra abejonių, jog, bevesdami giminaičius, pamatysite bent vieną, su kuriuo gal seniai besate bendravę, bet jis gal suteiks jums naudingos informacijos. Beje, gal susipažinsite net su naujais giminaičiais, pradėsite bendrauti, o juk kiekvienas naujas žmogus, atėjęs į jūsų gyvenimą, keičia jus kaip asmenybę.

Sėkmės genealoginiuose tyrinėjimuose!

(Apsilankyta 1,482 viso, 1 šiandien)


Similar Posts