Vyrai ir namų ruoša

Įprastas vaizdas: vyras, parėjęs iš darbo ir pavakarieniavęs, sėdasi į kėdę priešais televizorių – „kultūringai“ praleisti laisvalaikį. O žmona, tuo tarpu, pradeda skalbti, ruošti, tvarkyti, sūpuoti mažylį arba tikrinti vyresniųjų vaikų pamokas … .

Psichologai mano, tame, kad vyrai nenori daryti namų ruošos darbų kaltos … mes, moterys. Tiksliau įsišakniję mūsų galvoje elgesio stereotipai, kurių – netgi prie didelio noro! – sunku būna atsisakyti.

Stereotipas pirmas

  • Jis nieko nemoka daryti ir, jeigu ne jūsų rūpestis, seniai būtų pražuvęs.

Netiesa! Vyrai moka daryti viską, o neretai ir geriau už mus, moteris. Tarkime tarnaudami kariuomenėje jie puikiai apseina be moters (mamos) dalyvavimo ir rūpesčio. Netgi ir „pasaulietiniame“ gyvenime jie puikiai susitvarko su daugeliu buitinių problemų – tiesa, daryti tai jie nori tik tada, kada nėra kitos išeities.

Stereotipas antras

  • Jeigu juo prastai rūpintis, jis išeis pas kitą, geresnę.

Tai nesąmonė, net nesinori komentuoti. Galų gale, jeigu jūs nesate užtikrinta, kad jis myli būtent jus, o ne jūsų mokėjimą gaminti valgyti ir plauti indus, tuomet reikia bėgti nuo tokio vyro, kol dar ne vėlu. Visais kitais atvejais vargu ar verta pergyventi.

Stereotipas trečias

  • Jis būtinai viską sugadins, kadangi jo rankos auga ne iš tos vietos.

Reikia pasakyti, kad rankos pas visus auga vienodai. Paprasčiausiai, kuomet vyras pradeda imtis namų ruošos, pirmasis blynas, kaip ir kiekviename reikale, būna prisvilęs. Tačiau nenusiminkite: nepavyko šį kartą, pavyks kitą.

Stereotipas ketvirtas

  • Pareigos šeimoje skirstomos į vyriškas ir moteriškas, o namų ūkis išskirtinai priklauso tik moteriai. Įdomu, kas taip sumąstė? Greičiausiai – vyrai. O ką, labai patogu gyventi pagal tokias „taisykles“.

Kad palengvinti sau gyvenimą, mums reikėtų įsiklausyti į psichologų patarimus ir padaryti sekančiai:

  • Kad vyras norėtų jums padėti, dažniau žavėkitės jo sugebėjimu greitai nušluostyti dulkes arba gerai išplauti grindis. Pagyrimas – puikus stimulas tolimesniems darbams;
  • Pagaliau prisiminkite, kad jūs priklausote silpnai lyčiai ir paaiškinkite vyrui, kad kai kuriuos dalykus jus tiesiog nepajėgiate padaryti be vyriškos jėgos – tegul jis turės galimybę pasijausti „tikru vyru“.
  • Neužmirškite padėkoti vyrui, bet ir nepriimkite pagalbos kaip dovanos – priimkite tai, kaip savaime suprantamą;
  • Kartais jums verta „nesuspėti“ laiku padaryti valgyti arba išlyginti marškinių – galbūt, mylimasis susivoks, kad jums reikalinga jo pagalba.
(Apsilankyta 152 viso, 1 šiandien)


Similar Posts