Kada geriausia vaikui kirpti plaukus?
Susiformavusi nuomonė, kad vaikų kirpimas daro teigiamą poveikį plaukų augimui ir jų storiui. Tačiau ji nėra teisinga. Plaukų folikulai yra nustatomi dar vaisiui esant motinos įsčiose, todėl pakeisti jų skaičių po gimimo jau neįmanoma.
Paprastai, naujagimių plaukai yra minkšti ir ploni. Laikui bėgant jie iškrenta, o į jų vietą išauga taip vadinami nuolatiniai (pagal savo spalvą ir kokybę), labiau tvirtesni. Tėvams iškyla klausimas: Ar reikia kirpti naujagimį ir jeigu taip, kada tai reikia daryti – pirmaisiais gyvenimo metais ar vėliau?
Manoma, kad vaiką apkirpus plikai, plaukai augs geriau ir bus tankesni. Tačiau tokia nuomonė niekuo nėra paremta. Priešingai, folikulai (maišeliai, esantys odos viduje, iš kurių auga plaukai) nustatomi vaisiaus vystimosi laikotarpiu ir jų kiekio pasikeitimas, po gimimo, nebėra įmanomas.
Naujagimio kirpimas galimas tik higienos sumetimais.
Prabangios garbanos, žinoma puošia vaiko galvą, tačiau vaikas dažniau prakaituoja, o ilgi plaukai greičiau tampa nešvarūs. Netgi gali atsirasti pūslelinės ligos. Taigi, geriausia kartą per du – tris mėnesius jį apkirpti trumpiau. Taip jums bus lengviau plauti galvą ir šukuoti plaukus.
Žaizdas, sumušimus, įbrėžimus, bet kokius galvos odos pažeidimus reikia nedelsiant praplauti dezinfekuojančiu tirpalu.
Naujagimiams galva plaunama kartą per savaitę, virintu vandeniu ir „Vaikišku“ muilu. Galimi ir kiti muilai: „Spermacetinis“, „Lanolininis“, „Aksominis“.