Atsisveikinimas su buteliuku

Kiek nemažai nerimo kelia situacija, kuomet mažylis nenori išsiskirti su buteliuku. O dar aplinkinių kalbos … Tai ką, tokiu atveju, reikia daryti? Kaip reikia atpratinti vaiką nuo buteliuko ir kaip šį procesą sušvelninti? O gal viskas susitvarkys savaime? Gal būt, tačiau pediatrai, vienbalsiai, siūlo tai daryti nedelsiant. Ir tam jie turi rimtų argumentų, kad įrodytų savo tiesą:

1. Vaikas vėliau ir blogiau pradeda kalbėti, kadangi dėl dažno čiulpimo neteisingai vystosi žandikaulio raumenys.

2. Vaikas daugiau suvartoja pieno, negu reikia, pakeičiant jį kokiu nors tvirtu maistu. Kas, savo ruožtu, sumažina galimybę gauti eilę naudingų vitaminų, kurių neturi pienas.

3. Ilgalaikis naudojimasis buteliuku kenkia dantims, t.y. vystosi netaisyklingas sukandimas, o taip pat galimybė atsirasti kariesui.

Specialistai siūlo pradėti, vaiką atpratinti nuo buteliuko, palaipsniui, panašiai nuo 6 mėnesių ir tuo pat metu pradėti pažintinį procesą su puodeliu. Nuo 9 iki 12 mėnesių, vaikas jau pilnai yra pajėgus valdyti puodelį. Ir tai tas laikotarpis, kuomet jam bus lengviau užmiršti buteliuką. Jeigu iki to laiko jūs maitinote krūtimi, iškart pereikite prie puodelio. Tuomet, klausimas apie sunkų išsiskyrimą su buteliuku, bus išspręstas.

O kas tada, jeigu jūsų mažyliui jau seniai nei 12 mėnesių? Vėl gi, naujovę įveskite palaipsniui.

  • Pakeiskite, kurį nors maitinimą pienu, kokiu nors kitu skysčio gėrimu arba to paties pieno, tik iš puodelio.
  • Pasiūlykite mažyliui pasirinkti, iš kokio puodelio jam gerti pieną.
  • Pieną, galima atskiesti vandeniu, tuomet jam nelabai bus skanu gerti jį iš buteliuko, o puodelyje bus skanus „tikras pienas“.
  • Pabandykite iš kart, visus buteliukus, patraukti iš namų (tačiau tai kraštutinė priemonė, kuomet niekas kitas nepadeda) ir jokia dingstimi negrįžkite prie jų. Tuo pat metu atvirai užjauskite vaiką, primindami jam, kad jis jau didelis, ir buteliukas jam jau nebereikalingas.

Svarbiausia, kuomet jūs priimsite sprendimą atpratinti vaiką nuo buteliuko, tai daryti iki galo, kaip nelengva tai bebūtų. Išdrįskite ir jums tai pavyks, kadangi tai darote savo mažylio naudai.

(Apsilankyta 882 viso, 1 šiandien)


Similar Posts