Televizija

televizija

Nuo dvejų metų, vaikai intensyviai pradeda domėtis televizija. Jie be jokios pertraukos (nepavargdami) žiūri visas laidas iš eilės, su nuostaba žvelgdami į ekraną. Daugelio sričių specialistai prieina vienos išvados, kad, iki dviejų metų, vaikui negalima leisti žiūrėti televizoriaus. O vyresniame amžiuje, būtina atidžiai parinkti programas, kurias gali žiūrėti. Ir leisti tai daryti ne daugiau kaip dvi valandas per dieną. Geriau, tegul vaikas savo vaizduotę vysto žaisdamas, piešdamas, lipdydamas. Tačiau visiškai uždrausti žiūrėti televizijos laidas, taip pat nėra teisinga. Nes televizija, mūsų laikais, daro didelę įtaką, formuojant pilnavertę asmenybę ir žmogaus pasaulėžiūrą. Taigi, vaikui, kuris absoliučiai nežiūri televizoriaus, bus labai sunku tolimesniame gyvenime ne tik orientuotis informacinėje erdvėje bei suvokti supantį pasaulį, bet ir bendrauti su žmonėmis.

Tuo tarpu, besaikis domėjimasis filmais, televizijos programomis ir kompiuteriniais žaidimais, gali negatyviai paveikti vaiko psichinį vystimąsi. Įvairiopos informacijos gausa, kurios jis dar nėra pajėgus surūšiuoti ir suvokti, kas yra gerai, o kas blogai, gali stipriai paveikti mažylio sąmonę. Tokiu būdu, susiformuos netinkamas supratimas apie žmones, daiktus, poelgius, moralines vertybes.

Labai svarbu žinoti, kad vaikai nėra pajėgūs atskirti, iš informacijos srauto, einančio iš televizoriaus ekrano, atskiras laidas ar reklamą, Vaikiška psichika turi savybę, tiesiog viską „sugerti“, kas rodoma per televiziją. Juos traukia nuolatinis mirgėjimas, prieš akis, ryškių spalvų ir paveikslėlių. Todėl, daugelis psichologų dažnai įvardina, šiuolaikinės kartos, vaikų sąmonę, išauklėtą televizijos epochos, mozaikine.

Tam, kad pasekoje, vaikas nepasimestų tame, dideliame, informacijos sraute, kurį jis semia iš televizoriaus ekrano, būtina rūpestingai atrinkti, kokias laidas žiūrėti jūsų mažyliui. Joms gali būti priskiriamos: švietėjiškos programos, filmukai, vaikams skirtos laidos. Kuomet vaikas žiūri televizorių, geriausia būti šalia. Tokiu būdu, reikalui esant, jam bus galima paaiškinti, kas vyksta ekrane, jeigu jis nesupras. Arba tiesiog galima aptarinėti, eigoje, ką jūs pamatėte. Tokiu pat būdu galima kontroliuoti ir teisingą mastymo formavimą, apie jį supantį pasaulį.

(Apsilankyta 167 viso, 1 šiandien)


Similar Posts