Prieš ėduonį – dantų šepetukas

Kad dantys būtų sveiki, o ir žandikauliai tvirti, vaikams būtina kramtyti – valgyti vaisius, „graužti“ morkas.
Mano vaikui tik ketveri metukai, o jau ištrupėję dantys. Kodėl taip nutiko?
Donata

Mano dešimtmečio sūnaus labai silpni dantys. Jie dažnai genda, o neretai pakraujuoja ir dantenos. Ką daryti? Gal tokio amžiaus vaikams, turintiems problemų, yra speciali dantų pasta?
Laima

Odontologė atsako:
– Aštuoniolika metų gydau vaikų dantukus.

Kad dažnai genda dantys ir pakraujuoja dantenos, žinoma, tai gali būti susiję su bendra vaiko sveikatos būkle. Tačiau paprastai dantenų pakraujavimai yra dėl negero, tai yra nepakankamo dantų valymo. Todėl rekomenduojama, kad vaikams net iki dvylikos metų tėveliai padėtų valyti dantis. Kad gerai išsivalytų dantys, tam būtina atlikti specialius judesius. Tačiau bėda ta, kad ir patys suaugusieji ne visada kruopščiai valo dantis.

Dantis turi penkis paviršius

Nuo dešimties metų, kuomet vaikui jau yra išdygę nuolatiniai dantys, čia jau tikrai tėveliai turėtų prižiūrėti, kaip vaikas valo dantis. Mat dažniausiai vaikai nusivalo tik kramtomuosius paviršius. Net suaugusieji neretai primiršta, kad dantis turi penkis paviršius ir visus juos būtina kruopščiai nuvalyti.

Kas dėl dešimtmečio berniuko, kurio dantys dažnai genda ir pakraujuoja dantenos, geriausia būtų, jog mama jį nuvestų pas vaikų odontologą. Gali būti, kad pieninių dantukų šaknelės yra likusios.

www.imunitetas.lt

(Apsilankyta 294 viso, 1 šiandien)


Similar Posts