Faktoriai, lemiantys dvynukų gimimą

Nemažai moterų dabar nori turėti vaikų ne vieną po kito, o kaip sakoma „atvargti vienu sykiu“. Tai naudinga ir moters karjerai, kadangi motinystės atostogų reikės mažiau, ir jos sveikatai (pavyzdžiui, jeigu jai virš 30, vėliau jai gimdyti bus sunkiau).

Taigi, pateiksime keletą faktorių, galinčių paveikti dvynukų gimimą (o gal būt ir trinukų). Tai – moters amžius, paveldimumas ir harmoniniai preparatai.

Visų pirmiausia, moters amžius. Visame pasaulyje dabar moterys stengiasi gimdyti vėlesniame amžiuje, nei tai buvo priimta iki tol. O mamos, kurios yra vyresnės nei 35-ių, tikimybė pagimdyti dvynukus arba trinukus išauga. Tai surišta su tuo, kad su amžiumi ovuliacija pas moterį įvyksta ne kiekvieno ciklo metu. Todėl nerealizuoti hormonai kaupiasi ilgiau ir atlaisvinami sekančio ciklo periodu. Tokiu būdu išsiskiria iškart keli kiaušinėliai, o ne vienas.

Nemažiau svarbu ir paveldimumas. Jeigu jūsų giminės ir artimieji turėjo dvynukų, tai jūsų šansai pagimdyti dvynukus pakankami aukšti! Ypatingai, jeigu dvynukai yra šeimose iš mamos pusės.

Be to, galimybei pagimdyti dvynukus, turi įtakos ir hormoninės priemonės. Jeigu preparato dozė per didelė moteriai, tai iš kiaušidės išsiskiria ne viena, o daugiau kiaušinėlių. Paprastai gydytojai jas pašalina, tačiau moters prašymu jas palieka.

(Apsilankyta 1,893 viso, 1 šiandien)


Similar Posts