21-ojo amžiaus moterų emocinės bei psichologinės ligos

depresija

Depresija

Šiandieninėje visuomenėje 12.4 milijonai moterų kenčia nuo baisios ligos – depresijos. Palyginimui, tuo pačiu metu depresija serga tik 6.4 milijonai vyrų. Svarbus momentas, jog moterų depresija skiriasi nuo vyrų depresijos. Moterų depresijos priežastis dažnai būna nepasitikėjimas ir nepasitenkinimas savimi, artimojo ar kažko neapčiuopiamo praradimas. Moterys, sergančios depresija, yra susikoncentravusios beveik vien tik ties savimi, ieško savęs gyvenime, ieško gyvenimo prasmės bei pačios savęs prasmės pasaulyje. Tokia dažnai būna depresijos pradžia, pirminės pajautos, kuomet moteris jaučiasi blogai šeimoje, nelaiminga, niekam tikusi ir darbe, mano, kad per daug iš jos tikimasi, o ji negali to padaryti. Tuomet moteris tampa socialiai neaktyvi, užsidaro savyje, nebenori, kad į ją būtų dedamos viltys, taip tampa be galo nelaiminga. Moteris tampa šiuolaikinio pasaulio įkaite bei auka, pernelyg daug primetamų idealybės taisyklių nustumia moterį į depresijos gniaužtus.

Savižudybė

Šiuolaikinėje visuomenėje, baisu ir liūdna, bet sparčiai didėja savižudybių skaičius. Vyrai nusižudo keturis kartus dažniau, nei moterys, tačiau moterys tris kartus dažniau bando tai padaryti. Kodėl moterys bando nusižudyti? Pastebėta, jog daugiausiai žudosi ar bando tai padaryti namų šeimininkės, taip pat tos moterys, kurios neranda prasmės gyvenime, neranda savo vietos pasaulyje, jaučiasi ignoruojamos, atstumtos bei neturinčios vilties. Namų šeimininkės žudosi dėl to, kad jaučiasi atstumtos nuo visuomenės, taip pat nesijaučia, kad jų veikla yra naudinga ir būtina.

Šizofrenija

Moterys, sergančios šizofrenija, stereotipiškai yra vadinamos, ypatingai iš vyrų pusės, priešiškomis, smurtaujančiomis, neramiomis, nervingomis, tiesmukomis arba nebendraujančiomis. Šia liga serganti moteris skiriasi nuo kitų moterų, yra tarsi atstumta nuo jų pernelyg agresyvios ir nesupratingos visuomenės.

Valgymo sutrikimai

Yra trys svarbiausi ir baisiausi valgymo sutrikimai, nuo kurių dažniausiai kenčia moterys: tai nervinė anoreksija, nervinė bulimija ir persivalgymo sutrikimai. Ligos dažnai užklumpa ir dėl to, kad šiandieninė visuomenė primeta savopus grožio standartus, kadangi daugeliu atveju moters vertė yra „nustatoma“ pagal jos grožį, tad moterys dažnai jaučia spaudimą dar labiau sulieknėti, kuo greičiau ir bet kokiomis priemonėmis numesti svorio, net jei tai ir visiškai nebūtina. Tokie savotiški šiandieninio pasaulio grožio standartai priverčia moterį manyti, kad, būdama kuo lieknesnė, labiau patiks priešingos lyties atstovams. Būdamas lieknos ir, lygiagrečiai, gražios, moterys tokiu būdu siekia statuso gyvenime. Negalėdama kontroliuoti viso aplinkinio pasaulio, moteris nesąmoningai pasiryžta kontroliuoti save, savo fizinę išvaizdą. Tai tikrai nėra vien paprasti valgymo sutrikimai, o kur kas gilesnės dvasinės, sielos ligos, tad būtina kreiptis į psichologus, psichoterapeutus, psichiatrus bei kitus specialistus. Šios ligos gydomos kompleksiškai.

(Apsilankyta 121 viso, 1 šiandien)


Similar Posts