Sloga ar alergijja?

Alergija pamažu tampa nebe liga, o normalia būsena. Kartais atrodo, kad alergiški yra dauguma vaikų, o jei nuo Jokių Produktų neberia, Jokios žiedadulkės nesukelia ašarojimo ir slogos – tarsi kažkas ne taip.

Liūdna, bet Būtent Tokia yra realybė. Taigi žinios apie alergija praverčia kiekvienai mamai.
Peršalimas ar alergija?

Tiek peršalus, tiek kilus alergijai simptomai Gali būti panašus. Jei ūmai ima tekėti nosis, ašaroja akys, užpuola kosulys, neretai Sunku vienareikšmiškai Atsakyti, ar tai – peršalimas, ar alerginis rinitas. Alergija galima įtarti jei:

• Sloga ir kosčiojimas trunka daugiau nei 7-10 dienų (jei tai buvo peršalimas, per tiek laiko simptomai Turėtų praeiti, nebent liga komplikuotųsi);

• Nuolat užsikimšusi nosis net jei sloga ir nebėga;

• Vaikas Nuolat Trina, valosi, šnirpščioja nosi, net jei ir nėra stiprios slogos;

• Iš nosies Tekančios gleivės skaidrios ir skystos (sloguojant Dažniausiai jos būna gelsvos ir tirštos);

• Akis peršti, skauda, jos paraudę ir ašaroja;

• Oda Aplink akis patamsėjusi, smarkiai paraudusi ar net melsva (medikai tai vadina alerginėmis mėlynėmis);

• Vaikas kvėpuoja per burna;

• Vargina sausas kosulys;

• Ant odos

išryškėja rausvas išbėrimas.
Jei sutampa 2-3 išvardyti požymiai – labai tikėtina, Kad Jūsų vaikas ne peršalo, jam išsivystė alergija. Beje, vaikai, kuriuos vargina kvėpavimo takų alergija, yra labiau linke sirgti ausų uždegimu, sinusitu, Jiems Gali išsivystyti astma.
Kas sukelia alergijas?

Alergija – tai imuninė reakcija į tam tikrus aplinkoje esančius dirgiklius. Kai alergija sergantis vaikas susiduria su vienu iš alergenų – Jį paliečia, ikvepia, suvalgo ar jam įgelia, Kunas tai atpažįsta kaip pavojinga invazija ir ima išskirti histaminus bei kitas chemines medžiagas, skirtas kovai su alergenu. Šios cheminės medžiagos ir sukelia įvairaus pobūdžio alerginius simptomus.

Galimi alergenai – įvairūs maisto produktai, vaistai, Vabzdžių Nuodai, gyvūnų kailis, dulkių erkės, pelėsio grybelis, žiedadulkės. Priklausomai nuo alergeno tipo, Gali išryškėti skirtingi simptomai: alerginė sloga, odos bėrimai, virškinimo sutrikimai.

Alerginę sloga vaikams Dažniausiai sukelia dulkių erkės, gyvūnų kailis bei pelėsis. Nors, pasak SPECIALISTAS, tabako Dūmai alergijos nesukelia, pastebėta, Kad jie galisų itin pasunkinti ligonio bukle.

Polinkis alergijai paprastai būna paveldimas. Taciau nebūtinai vaikai paveldi alergija Tiems patiems alergenams, į kuriuos reaguoja Jų tėvų organizmas. Manoma, Kad jie vienas iš tėvų alergiškas, tikimybė, Kad kūdikis taip pat bus alergiškas, lygi 50 proc. Ji padidėja iki 75 proc., Jei alergiški yra abu tėvai. Tuo tarpu alergijos rūšys Gali būti Visiškai skirtingos.
Ar Kūdikių alergija išryškėja vos gimus?

Dažniausiai ne. Tam, kad išsivystytų alergija, reikia laiko. Tam, kad kiltų reakcija į kokį Nors alergeną, žmogus Turi su juo siek tiek “pabendrauti”, Tai gali užtrukti keleta mėnesių.

Taigi jei kūdikis paveldėjo polinkį į alergija, liga galisų nepasireikšti pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais arba reakcija Gali būti labai silpna. Taciau Vėliau, kai peržengiamas tam tikras individualus alergijos slenkstis, reakcija Gali tapti intensyvi ir audringa.

Sezoninės alergijos, kaip antai šienligė, apskritai Dažniausiai pasireiškia ne jaunesniems nei 3-4 metų vaikams.
Kaip Nustatyti pačiai, kam vaikas alergiškas?

Dešimt Gali prireikti detektyvo gabumų. Kai kada Nustatyti alergeno savarankiškai neimanoma, tenka griebtis medicininių Testu.

Vienas iš kriterijų sprendžiant, kam vaikas alergiškas, yra sąlygos, kada atsiranda alergijos požymių.

Alergija pelėsiui paprastai išryškėja Esant drėgnam orui, Būtent ją Gana Sunku atskirti nuo peršalimo.

Alergija naminiams gyvūnams ar dulkų erkutėms paprastai paūmėja rytais – Nuolat pabundama užgulta nosimi, būnant namuose vargina sausas kosulys, o išėjus į gryną orą būklė pagerėja.

Alergija žiedadulkėms paprastai pasireiškia tada, kai ju yra – tam tikrais pavasario, vasaros ar rudens mėnesiais.

Beje, jei įtariate, Kad Jūsų vaikas alergiškas naminiam gyvūnui, įnamiui suradus naujus šeimininkus alergija iš karto nepraeina – pasak SPECIALISTAS, kartais prireikia net metų, Kad namų aplinka ir vėl susinormalizuotų.

Įtarus alergija, geriausia nedelsiant pasikonsultuoti su SPECIALISTO – jis rekomenduos reikiamus tyrimus bei galima simptomų gydymą.

www.eli.mama.lt

(Apsilankyta 250 viso, 1 šiandien)


Similar Posts