Pirmas pasivaikščiojimas su naujagimiu

Mūsų senelės sakydavo, kad naujagimį negalima nešti į lauką 40 dienų po gimimo. Ir tai surišta ne tik su tam tikrais įsitikinimais. Tais laikais niekas nežinojo, kas yra „slingas“, o ir pats kūdikio maitinimo procesas buvo labai intymus, todėl vaiką pamaitinti lauke buvo problematiška. Be to vaiko kraujotakos sistema prie deguonies turi priprasti palaipsniui, nes prisitaikyti prie didelio srauto šviežio oro pradžioje yra sunku.

Tuo tarpu šiuolaikiniai pediatrai vienbalsiai teigia, kad su mažyliu nuo pirmųjų dienų (pradedant 5 – 7 dienomis) ne tik galima, bet ir reikia, todėl kad:

  • pasivaikščiojimai šviežiame ore stiprina imuninę sistemą ir puikiai treniruoja visus gyvybiškai svarbius organus;
  • šviežiame ore, tolygiai linguojant vežimėlį, užmiega netgi patys neramiausi vaikai;
  • tolygus deguonies patekimas į organizmą skatina apetitą.

Pirmasis pasivaikščiojimas su mažyliu turėtų trukti neilgai – 10-15 min. žiemą ir 20-30 min. šiltu metų laiku. Tokiam trumpam laikui nėra prasmės temtis nelengvą vežimą, todėl vaikutį galima įdėti į slingą arba tiesiog išsinešti ant rankų. Kiekvieną paskesnį pasivaikščiojimą pailginkite apie 10 min., tuomet mėnesio laiko mažylis galės išbūti šviežiame ore apie 2 val. žiemą ir kelis kartus per dieną, nuo 1,5, iki 2 val., vasarą.

Karštu metų laiku, kuomet termometro stulpelis perkopia +25oC, pasivaikščiojimą reikėtų organizuoti taip, kad buvimo laikas lauke išpultų į ritinį (iki 11 val.) ir vakarinį (po 16 val.). Taip pat yra ir kitos oro sąlygos, dėl kurių, pasivaikščiojimą su naujagimiu, geriau būtų atidėti:

  • temperatūra lauke žemesnė nei -15oC (drėgnesnėse vietovėse -8oC);
  • kuomet karšta, t.y. +32-35oC;
  • stiprūs krituliai;
  • stiprus vėjas ir didelė drėgmė.

Eidami pirmą kartą su mažyliu pasivaikščioti atsiminkite, kad jį, vežimėlyje, reikia aprengti taip, kaip ir save, plius dar vieną sluoksnį. Vasarą su savimi pasiimkite frotinį rankšluostį arba lengvą uždangalą, kad orui atvėsus galėtumėte mažylį užkloti. Žiemą jį įsupkite į šiltą voką arba į šiltą antklodę. Na, ir pagrindinė taisyklė, pasivaikščiojimas turi būti malonus ir teigti džiaugsmą tiek mamai, tiek mažyliui!

(Apsilankyta 2,930 viso, 1 šiandien)


Similar Posts