Žuvis naudinga širdžiai
Žuvis naudinga širdžiai dėl dviejų priežasčių. Pirma, joje mažiau sočiųjų riebalų negu jautienoje, kiaulienoje ar avienoje, todėl tai geras mėsos pakaitalas. Antra, daugelio rūšių žuvyse randama nemažai riebiųjų rūgščių – ypatingų medžiagų, naudingų širdžiai.
Aštuntajame dešimtmetyje buvo stebimi Grenlandijos eskimai, kurie valgė riebų maistą, daugiausia riebią žuvį. Kaip buvo galima spėti pagal šių tyrimų rezultatus, jūros žuvies – ir riebiųjų rūgščių, esančių žuvų riebaluose – vartojimas buvo tiesiogiai susijęs su veninių arterijų ligomis: jomis eskimai sirgo rečiau.
Kiti tyrimai parodė, jog riebiosios rūgštys plečia arterijas, mažina kraujospūdį bei tikimybę, kad susidarys kraujo krešuliai, taip pat pasižymi kai kuriomis kitomis teigiamomis savybėmis.
Biocheminiai riebiųjų rūgščių poveikio mechanizmai gana sudėtingi ir galutinai dar neišaiškinti. Vis dėlto daugelis gydytojų tvirtina turį pagrindo teigti, jog vartojant riebiąsias rūgštis su žuvimi, ypač tuo metu, kai imatės ir kitų priemonių, gali sumažėti veninių vainikinių arterijų ligų pavojus.
Todėl specialistai pataria mažiausiai dvi dienas per savaitę valgyti žuvį. Riebiųjų rūgščių daugiausia randama lašišose, tunuose, silkėse, sardinėse.