Sveiki užkandžiai prieš miegą žmonėms, sergantiems diabetu

Diabetikai turi kontroliuoti savo cukraus kiekį kraujyje užsiimdami įvairiais pratimais, protingai atsirinkdami maistą ir, jei reikalinga, naudodami insuliną ar kokį kitą medicininį preparatą. Jei naudojate insuliną, jums greičiausiai būtina prieš miegą užkąsti, kad išvengtumėte hipoglikemijos – per žemo cukraus lygio kraujyje – epizodų nakties metu. Jei prieš miegą jūsų cukraus kiekis kraujyje yra kiek mažesnis, suvalgykite 15-30 gramų užkandį, sudarytą iš angliavandenių, ir dar plius septynis gramus baltymų. Toks užkandis stabilizuos jūsų cukraus kiekį kraujyje visai nakčiai.
Kruopos, košės, pienas
Kruopų košė ir pienas pasižymi angliavandenių ir baltymų gausa, o kruopos padės ilgiau maistui užsilikti virškinamajame trakte. Sveikam „priešmieginiam“ užkandžiui suvalgykite ¾ puodelio nesijotų grūdų ar kitokių kruopų košės (galima valgyti ir šaltą ir karštą). Visa tai užgerkite vienu puodeliu nugriebto pieno. Kad gautumėte daugiau baltymų (proteinų), papildomai suvalgykite ketvirtadalį puodelio riešutų.
Pienas ir sausainukai
Pasirinkite sveikąją pieno ir sausainukų versiją, kad naktį išvengtumėte hipoglikemijos. Reguliariai vartojamas pienas su sausainiais pridės pernelyg daug nereikalingų kalorijų, bet viena stiklinė nugriebto pieno ir trys iš kvietinių miltų pagaminti krekeriai jums suteiks trisdešimt gramų angliavandenių ir aštuonis gramus baltymo, o tai sudaro 170 kalorijų. Ne tiek ir daug. Jei nemėgstate kvietinių krekerių, galite rinktis penkis vanilinius vaflius.
Sūris ir krekeriai
Norėdami prieš miegą greitai užkąsti, rinkitės šešis sūrokus krekerius ir vieną sūrio lazdelę arba nedidelį gabaliuką sūrio, kad gautumėte baltymų. Arba užteks penkių kvietinių sūrokų krekerių. Galite suvalgyti ir javinių tortilijų su ketvirtadaliu puodelio aštraus padažo, arba tiesiog javainių.
Žemės riešutų sviestas
Žemės riešutų sviestas turi baltymų ir sveikų riebalų. Vieną arbatinį šaukštą žemės riešutų sviesto užtepkite ant kvietinės duonos arba ryžių paplotėlio. Venkite džemo, kuriame būtų labai daug cukraus. Vietoj žemės riešutų sviesto galite rinktis cukraus neturintį džemą arba tiesiog vaisius. Beje, žemės riešutų sviestą galite tepti tiesiog ant supjaustytų vaisių – šie skoniai labai dera, tad bus ir sveika, ir skanu. Iš vaisių ypatingai tiktų obuoliai ir bananai. Bet venkite didelio vaisiaus, kad išvengtumėte papildomų kalorijų, gaunamų iš angliavandenių.

(Apsilankyta 1,122 viso, 1 šiandien)


Similar Posts