Neužtikrintas vaikas

Būna taip, kad kai kurie vaikai, savo šeimos ir artimų žmonių rate, elgiasi pakankamai laisvai, tuo tarpu su nepažįstamais – labiau nei atsargiai. Kiekvienam tėvui norisi, kad jų mažylis pademonstruotų savo sugebėjimus bei įgūdžius. Tačiau, kaip įtikinti vaiką būti pačiu savimi bet kokioje aplinkoje?

Žmogus, ateidamas į šį pasaulį, jau turi tam tikrą temperamentą, įdėtą genetikoje. Tas pats temperamentas ir daro poveikį charakteriui, o mes, tėvai, galime padėti ugdyti ir vystyti charakterį, tam tikra linkme. Pavyzdžiui, per didelį aktyvumą turintiems vaikams, reikalingos susivaldymo pamokos, o neryžtingiems ir uždariems vaikams, priešingai – pamokos atsipalaidavimo ir bebaimiškumo.

Mažyliui, su bet kokiu temperamentu, svarbiausia – matyti, kad tėvai priima ir myli jį tokį, koks jis yra. Jeigu tėvai leido jam tai suprasti, tai jie gali ir padėti vaikui užmegzti santykius su bendraamžiais. Padėkite vaikui patikėti savimi bei savo sugebėjimais, tačiau niekuomet nelyginkite jo su kitais vaikais, ir jokiu būdu, neužaukštinkite jo sugebėjimų.

Per daug droviam vaikui sunku pradėti ką nors daryti visiems stebint. Pabandykite pasiūlyti jam kaukę, už kurios jis galėtų pasislėpti. Galite įtikinti, kažką padaryti ne jam pačiam, bet už mėgstamų pasakų veikėjus. Tarkim, eilėraštuką ar dainelę padainuos „Meškiukas – Rudnosiukas“, kuris mėgsta tai daryti kiekvieną dieną, o visus pavaišins, savo iškeptais saldumynais, „Karlsonas“. Daugeliui vaikų, panašus pasirodymas nesudarys vargo. Be to, jeigu kas nors nepavyktų, galima pasilėpti už frazės: „juk tai ne tu“. O jeigu viskas praėjo gerai, tai bus pirmasis žingsnis, nors ir po kauke, paskui kurį bus sekantys: vaikas pradės drąsiau ir aktyviau bendrauti su kitais vaikais.

Pasistenkite vengti bet kokių lenktyniavimų, juk neužtikrintam vaikui ir be to sunku įsilieti į kolektyvą. Dažniau kreipkitės į vaiką vardu. Pasiimdami jį iš vaikų darželio paminėkite kažką neįprasto jo darbeliuose, tai kas jį išskiria iš kitų. Kasdien įvertinkite pasiekimus, papasakodami apie juos kitiems, o pagal galimybes ne tik namiškiams.

Ir svarbiausia, būkite užtikrinto elgesio pavyzdžiu, savo vaikui, kasdienybėje, tuomet jam lengviau bus orientuotis.

(Apsilankyta 100 viso, 1 šiandien)


Similar Posts