Bananų nauda – 25 priežastys valgyti bananus

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių bananų nauda tikrai neabejotina, dėl to verta bananus įtraukti į savo mitybą. Bananai padeda kovoti su depresija, pagiriomis, yra puikus maistas smegenims, apsaugo nuo inkstų vėžio, diabeto, osteoporozės ir aklumo. Jie gali išgydyti uodų įkandimo niežulį ir net tapti puikiu batų blizginimo įrankiu. Jei manote, kad bananai yra skirti tik beždžionėms, pagalvokite dar kartą. Bananų nauda žmogui tikrai didelė.

1. Bananai padeda įveikti depresiją dėl didelio kiekio triptofano, kuris yra paverčiamas serotoninu (jis atsakingas už mūsų nuotaiką).
2. Suvalgykite du bananus prieš įtemptą treniruotę – tai užtikrins reikiamą energijos kiekį, bei cukraus kiekį kraujyje.
3. Valgydami bananus apsisaugosite nuo raumenų mėšlungio treniruočių metu.
4. Bananai padeda neutralizuoti kalcio praradimą šlapinantis, bei stiprina kaulus.
5. Jie pagerina nuotaiką ir sumažina PMS simptomus.
6. Bananai sumažina patinimą, apsaugo nuo II tipo cukrinio diabeto, svorio netekimo, stiprina nervų sistemą ir prisideda prie baltųjų kraujo kūnelių gamybos.
7. Stiprina kraują ir sumažina anemiją, nes papildomai suteikia geležies.
8. Oficialiai pripažinta, kad bananuose daug kalio ir mažai druskos, todėl bananų nauda pastebima sumažinant kraujo spaudimą ir apsisaugant nuo širdies priepuolio ir insulto.
9. Bananuose gausu pektino, todėl tai puiki pagalba sutrikus virškinimui. Jie padeda pašalinti toksinus ir sunkiuosius metalus iš organizmo.
10. Bananai veikia kaip probiotikai, skatina nekenksmingų bakterijų augimą žarnyne. Jie taip pat gamina virškinimo fermentus, bei padeda įsisavinti maistines medžiagas.
11. Užkietėjo viduriai? Bananuose esančios maistinės skaidulos gali padėti normalizuoti žarnyno veiklą.
12. Bananai ramina virškinimo traktą ir yra puiki pagalba prarastiems elektrolitams atstatyti po viduriavimo.
13. Bananai yra natūralus antacidinis vaistas, teikiantis pagalbą nuo rūgšties refliukso, rėmens.
14. Bananai yra tik žalias vaisius, kuris gali būti vartojamas be baimės, norint sumažinti skrandžio opos metu,  atsiradusias antikorozines rūgštis.
15. Bananų valgymas padeda išvengti inkstų vėžio, saugo akis nuo geltonosios dėmės degeneracijos, bei padeda absorbuotis kalciui.
16. Bananai puikus maistas smegenims, todėl itin naudingi tiems, kas daug mokosi ar ruošiasi egzaminams.
17. Bananuose yra daug antioksidantų, kurie padeda apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų, bei lėtinių ligų.
18. Bananani padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir sumažinti rytinį pykinimą.
19.  Jie veikia kaip puikus vaistas, įkandus uodui ar nusidilginus, esant niežuliui. Tereikia odą patrinti vidine žievės puse.
20. Bananų nauda ypatinga kontroliuojant cukraus kiekį kraujyje.
21. Jie gali sumažinti kūno temperatūrą ir atvėsinti esant karštai dienai.
22. Bananai laikomi natūraliu nuotaikos stiprikliu triptofanu, kuris padeda sumažinti sezoninius neurologinius sutrikimus.
23. Norite mesti rūkyti? Bananuose yra didelis B grupės vitaminų, kalio ir magnio kiekis, kuris itin svarbus norint atsikratyti rūkymo.
24. Vidinė banano žievės pusė padeda pašalinti karpas.
25. Vidine banano žieve, taip pat galima ištrinti odinius batus ar rankinę – tai suteiks blizesio.
O, nepamirškite ir to, kad bananai – puikus užkandis, bei skanių kokteilių sudedamoji dalis. Dabar jūs žinote, kodėl beždžionės yra tokios laimingos. Jos valgo bananus! Turbūt ir jos jaučią bananų naudą:-)
(Apsilankyta 936 viso, 1 šiandien)


Similar Posts