Vandens nauda žmogaus organizmui metant svorį

Yra žinoma, kad vanduo yra būtinas gyvybei, tačiau ne visi pagalvoja apie vandens naudą metant svorį ar palaikant  gerą kūno formą.

Vandens yra visose kūno organuose. Vandens vartojimas yra labai svarbus mūsų organizmui todėl ir vandens nauda žmogaus organizmui neginčijama.
Kaip vanduo įtakoją svorį ?
Vanduo padeda išlaikyti tinkamą kraujo kiekį žmogaus organizme, kuris įtakoja mūsų energiją visą dieną.
Vanduo padidina sudegintų kalorijų kiekį per dieną.
Vanduo padeda atsikratyti kenksmingų medžiagų iš organizmo.
Vanduo padeda išvengti vidurių užkietėjimo laikantis dietos, ypatingai baltymų dietos.
Jeigu kiekvieną kartą, kai ruošiatės valgyti, jūs išgeriate stiklinę vandens, tai jūs suvalgysite mažiau maisto ir tai gali padėti jums sulieknėti.
Vanduo maitina odą, todėl ji darosi švelni, minkšta ir elastinga. Tai labai svarbu, kuomet jūs dietos metu netenkate svorio.
Kiek vandens reikia išgerti per dieną?
Vandens kiekis, kurį reikia gerti per dieną priklauso nuo jūsų ūgio ir svorio, jūsų fizinio aktyvumo ir aplinkos, kurioje jūs gyvenate. Rekomenduojama gerti 1,5-2,5 litrus vandens per parą, kuris kompensuotų per dieną iš organizmo pašalinamą vandenį kiekį.
Geriamojo vandens nauda svorio metimui
JAV mokslininkai nustatė, kad išgėriant 400-500 ml vandens prieš valgį, mes greičiau pajusime sotumą valgio metu. Tokiu būdu sumažiname suvartojamų kalorijų kiekį. Taigi, mokslininkai atsako į klausimą: ” – Ar geriamasis vanduo padeda numesti svorį?” Nurodytu būdu geriant vandenį prieš valgį  jums išties reikės daug mažiau pastangų norint numesti svorį. Šis procesas tiesiog idealus, paprastas ir išties veiksmingas.
Mokslininkai iš Virdžinijos instituto, JAV tyrė dvi savanorių grupes kurių amžius apie 50 metų.
Eksperimento metu abi grupės turėjo tuos pačius mažai kaloringus maisto produktus. Tačiau savanoriai iš pirmos grupės prieš valgant išgerdavo po 500 ml. geriamo vandens. Antroji grupė maitinosi kaip įprasta, vandens prieš valgį negerdavo.
Eksperimento metu mokslininkai nustatė, kad pirmosios grupės, kurie gėrė vandenį prieš valgį, savanoriai gaudavo apie šimtą kalorijų mažiau, nei antros grupės savanoriai. Tai kartojosi kiekvieno valgio metu. Per visą eksperimento laikotarpį, kuris truko tris mėnesius, eksperimento dalyviai iš pirmos grupės vidutiniškai prarado po 7 kg. savo kūno svorio. Tuo tarpu antrosios grupės dalyviai po 5 kg. Jokio nepageidaujamo poveikio eksperimento metu mokslininkai neaptiko.
Šis skirtumas atsirado dėl fizinio pilvo užpildymu nekaloringu komponentu – vandeniu. Tai  be abejo padėjo sumažinti suvartojamo maisto kiekį, o taip pat suvartotų kalorijų kiekį. Taigi vandens vartojimas prieš valgį, labai geras pasirinkimas norintiems sumažinti savo kūno svorį.
Reikėtų pažymėti, kad mokslininkai, kurie atliko šį tyrimą, nerekomenduoja vartoti per daug vandens (6-10 litrų) per trumpą laiką. Tai gali sukelti vandens intoksikacijas, kurios gali būti mirties priežastimi. Būtina žinoti ribas.
(Apsilankyta 890 viso, 1 šiandien)


Similar Posts