Vandens baimė pas vaikus

Jūsų mažylis jau išaugo iš vaikiškos vonelės ir persikraustė į suaugusiųjų. Dabar jis nešasi su savimi maudytis visą arsenalą žaisliukų, taškosi, nenori išlipti iš vandens. Tačiau vienu momentu pas vaiką atsiranda vandens baimė, isterija prieš maudynes?

Vandens baimė nėra jau toks retas reiškinys. Ši liga priskiriama prie neurotiškų sutrikimų. Vandens baimė atsiranda nelauktai, 4 – 5 metų amžiuje. 4-aisiais vaiko metais vystosi visos vaikiškos baimės. Bet kokia negatyvi emocija gali peraugti į neurotišką baimę.

Baimė – labai stiprus simptomas, kuris gali užsitęsti kelerius metus. Jeigu jūsų vaikas staiga pradėjo bijoti vandens, neverskite jo maudytis prievarta. Tuo laikotarpiu, būnant prie vandens telkinių, vaiką galima tiesiog apipilti vandeniu. Namuose vonioje pamokinkite vaiką panardinti galvą po vandeniu. Vaikai pirmiausia bijo, kad vanduo pateks ant veido. Vaikas bijo ir to, kad jam neužteks oro ir jis prigers. Todėl po to pradėkite, vaiką mokyti sulaikyti kvėpavimą. Kuomet pajausite, kad vaikas nustojo bijoti, galite su juo maudytis ir atviruose vandens telkiniuose.

(Apsilankyta 207 viso, 1 šiandien)


Similar Posts