Vaiko valgymo įpročiai ir susidūrimas su sunkumais

Vaikai, kurie yra išrankūs valgytojai, dažnai atsisako valgyti mėsos ar kito kokio būtino produkto ir renkasi tik kurį nors vieną, kuris gal net yra visiškai nenaudingas organizmui. Bet vis dėlto reikia nepamiršti, jog sveika, subalansuota, pilnavertė dieta yra tiesiog būtina jūsų vaiko augančiam organizmui. Nuo vienerių metų amžiaus iki pat paauglystės vaikas auga ir auga: didėja ūgis, formuojasi bei tvirtėja kaulai, raumenys reikalauja daugiau maistingųjų medžiagų, kad patenkintų vitaminų poreikį. Subalansuota mityba vaikystėje garantuoja gerą vaiko sveikatą ir vėlesniame amžiuje. Bet vaikai būna gana užsispyrę ir dažnai net nekinta imti į burną to, kas jiems siūloma. Tai štai keli patarimai, kaip išspręsti valgymo problemas:

  • Pasistenkite, kad valgymas taptų linksma pramoga. Venkite barnių ir pamokslų, verčiau apsišarvuokite kantrybe ir mokykite savo vaiką stalo manierų bei etiketo.
  • Niekuomet negąsdinkite, nepapirkite žaislais ar jėga nemaitinkite vaiko. Taip pat nebauskite jo, jei jis atsisako valgyti. Gali būti, o greičiausiai taip ir yra, tokiu būdu vaikas siekia dėmesio, tad reikia spręsti pagrindinę, o ne valgymo, problemą.
  • Jei vaikas nenoriai valgo per pusryčius, pietus ir vakarienę, siūlykite jam tarpuose tarp valgių maistingųjų produktų: daržovių, vaisių, sausainių.
  • Valgio metu nuneškite į šoną visus žaislus, knygas, išjunkite televizorių. Vaikas turi būti susikoncentravęs tik į maistą ir valgymą.
  • Niekuomet staigiai negriebkite vaiko ir negrūskite jam į burną kotleto. Iš anksto praneškite vaikui, kad reiks valgyti, tegu jis atsisėda, pailsi po dienos užsiėmimų ir ramiai pavalgo.

 

Idealiausia, jei vaikas valgytų tris normalius, sočius ir maistingus patiekalus per dieną, ir bent du kartus ko nors lengvai užkąstų. Gera vaiko dieta turi atitikti ir kokybę, ir kiekybę. Kai vaikas gaus daug maistingųjų medžiagų, jo svoris ims augti, ūgis didėti. Vaiko maisto sudėtyje turėtų būti proteinų, angliavandenių, riebalų, vitaminų, mineralų ir kitų maistingų medžiagų, adekvačių kiekybei. Neprošal apriboti su maistu gaunamą cukrų, taip pat maistą, kuriame gausu riebalų, arba tą, kuris beveik neturi maistingųjų medžiagų. Tokius produktus geriau pakeisti vaisiais, daržovėmis, liesa mėsa, pienu, sūriu, jogurtu. Pastarieji produktai būtini, nes augančiam organizmui reikalingas kalcis.

Vaikystė yra būtent tas metas, kuomet formuojasi vaiko valgymo įpročiai. Būtent čia tėvai gali nubrėžti ribą, ar vaikas bus lieknas, vidutinio kūno sudėjimo ar turės antsvorį. Kai kurie vaikai būna liekni, net jei ir valgo subalansuotą tinkamą maistą bei užsiima veikla. Nieko tokio, neverta jaudintis, tai labai gerai. Vaikai, kurie turi antsvorį, privalės laikytis dietų, gali turėti socialinių, emocinių, fizinių ir psichologinių problemų.

Jei nuo vaikystės savo vaiką mokysite taisyklingos mitybos, ateityje jis išvengs daugelio medicininių susirgimų, antsvorio, silpnų kaulų ar net diabeto. Suderinta mityba taip pat reiškia, jog vaikas tinkamai vystysis ir psichologiškai.

(Apsilankyta 112 viso, 1 šiandien)


Similar Posts