Vaiko gyvenimo sąlygos. Švara aplink.

Naujagimio odelė labai švelni ir lengvai pažeidžiama. Prakaitinė, pūlingas odos uždegimas (stafilokokas) ar kitos odos infekcijos gali atsirasti labai greitai. Kad taip neįvyktų, būtina laikytis švaros, vaiko neperkaitinti, neapdėti vaiko lovelės apklotais ir jokiu būdu neguldyti vaiko kartu su savimi.

Šviežio oro prieiga būtina, kad normaliai galėtų funkcionuoti visas organizmas. Todėl, kad būtent vaiko oda yra aktyvus kvėpavimo organas.

Viena iš būtinų, vaiko gyvenimo, sąlygų – švara patalpoje, kurioje jis randasi. Kiekvieną dieną grindis pravalykite drėgnu skuduru, o kartą į savaitę grindis praplaukite muilu. Baldus ir langus, taip pat verta, kasdien prabraukti drėgnu skudurėliu. Sienas ir lubas galite pravalyti vieną kartą per savaitę.

Kambarys tūrėtų būti saulėtas. Šiltu metų laiku langus laikykite atvirus, o žiemą uždarus, tačiau neužtraukite užuolaidų. Sistemingai, bet ne rečiau nei trys valandos, būtina vėdinti patalpą, nepriklausomai nuo lauke esančios temperatūros. Tačiau svarbiausia, kambaryje, kuriame nuolat randasi mažylis, negalima skalbti, lyginti drabužių, gaminti maisto, o juo labiau rūkyti.

(Apsilankyta 152 viso, 1 šiandien)


Similar Posts