Vaikas parduotuvėje

Kas jau kas, bet mamos žino, kad kelionė į parduotuvę, su mažu vaiku, gali virsti, nervinės sistemos, suaugusiam išbandymu. Mažyliai greitai pavargsta, prašo nupirkti tai tą, tai aną, kaprizinasi ir t.t.. Kaip apsaugoti save nuo tokių nepatogumų?

Pats radikaliausias sprendimas – visai neiti į parduotuvę su vaiku. Bet tai įmanoma, jeigu yra kas vaiką prižiūrėtų (senelės, seneliai, auklės ir pan.) arba susitarti tarpusavyje, su kitomis mamomis.

Galima apsipirkti visai savaitei. Šis variantas tiems, kas turi automobilius. O jeigu vaiko, vis dėl to nėra su kuo palikti arba nėra automobilio?

Prieš eidami į parduotuvę, sudarykite būtinų pirkinių sąrašą. Tai padės sutrumpinti buvimo laiką parduotuvėje, kartu su vaiku. Be to nereikės grįžti, jeigu ką nors būtino užmiršite. Atsiminkite, prieš einant į parduotuvę vaikas neturi būti alkanas, labai susijaudinęs arba priešingai, pervargęs. Nes priešingu atveju išvengti vaikiškos isterijos bus sunku. Iš anksto aptarkite su vaiku, ką konkrečiai jūs ruošiatės pirkti. Jeigu parduotuvėje iškiltų nesklandumų – ramiai priminkite apie susitarimą. Stenkitės nepirkti nieko, ko nebuvote suplanavusi. Su savimi galite pasiimti mėgstamą žaisliuką arba pasinaudoti kitais, dėmesį nukreipiančiais, momentais (tai priklauso nuo vaiko amžiaus). Sužinokite, kokios parduotuvės randasi aplinkui. Venkite tų parduotuvių, kurių vitrinose arba prie kasų išdėliojami įvairūs: saldumynai, kramtomos gumos, „kinder siurprizai“ ir kitokie, viliojantys skanėstai. Nereikia bereikalingai erzinti vaiko. Jeigu vaikas pradės isterikuoti („Noriu!“ „Nupirk!“ ir pan.), pasakykite jam, kad jūs nusiminusi, dėl jo elgesio, ir jums geriau kartu išeiti į lauką, ir pagalvoti kaip toliau elgtis.

Vaikai gerbia tam tikras taisykles ir ritualus. Pavyzdžiui, galima susitarti, kad kiekvieną kartą jam pirksite tik vieną daiktą arba už atitinkamą sumą.

Išvengti neigiamų emocijų, lankantis parduotuvėje, galima ir tuomet, jeigu priskirti vaikui aktyvaus pirkėjo rolę. Iš anksto nupaišykite arba užrašykite (priklausomai nuo amžiaus), ką reikia nupirkti. Galima ir ne piešti, bet išsikirpti paveikslėlius iš reklaminių bukletų. Pas vaiką atsiras tikslas – atrasti ir parodyti mamai reikiamą produktą ar kitokią prekę. Tokiu būdu, nepasitenkinimo parduotuvėje, bus mažiau, nes vaikas bus stipriai užsiėmęs – jis padeda mamai.

Neužmirškite pagirti sūnų ar dukrą, jeigu jis tinkamai elgėsi parduotuvėje!

(Apsilankyta 72 viso, 1 šiandien)


Similar Posts