Vaikas ir pirtis

Egzistuoja tokia nuomonė, jog eiti į pirtį galima bet kokiame amžiuje. Tačiau ar tai taikytina mažų vaikų atžvilgiu? Medikai ne kartą ir ne du yra pasisakę minėtu klausimu, tačiau vieningos nuomonės taip ir nėra pasiekę. Tikriausiai, esminis dalykas, šioje situacijoje – tai žinojimas saiko. Ir jeigu jūs nusprendėte savo atžalą vestis kartu į sauną, tai gerai pasverkite visus pliusus ir minusus.

Daugelyje šalių tapo tradicija mažus vaikus vestis į pirtį, kur jie, lygiai su suaugusiais, garinasi. Kai kurie tėvai sąmoningai, nuo pat mažumės, pratina mažylį prie pirties.

Ir vis tik ne visuomet, vaiko organizmas, gali atlaikyti jo apsilankymą pirtyje. Tačiau jūs vis vien apsisprendėte nueiti į pirtį su visa šeima. Todėl būkite pasiruošęs, kad mažų mažiausiai kas gali atsitikti su jūsų, nepratusiam prie saunos, vaiku, tai lengvas galvos svaigulys arba migrenos priepuolis. Jeigu vaikas jaučiasi pirtyje nekomfortabiliai – reiškia, kad jo organizmas duoda žinoti, jog elgtis reikia maksimaliai atsargiai.

Vaikui negalima lankytis pirtyje jeigu: turi egzemą, inkstų ir šlapimo organų susirgimus, endokrininius sutrikimus, virškinimo trakto ligų. Taip pat neverta vestis tų vaikų, kurie turi alergiją. Mergaičių į pirtį nereikėtų vestis tuo laikotarpiu, kuomet jos tampa merginomis. Jeigu vaikas turi įgimtą širdies ydą arba širdies nepakankamumą, tai jam geriausia apskritai nesilankyti jokiose pirtyse.

Tačiau ir tai dar ne viskas. Negalima vesti vaiko į pirtį ar sauną, jeigu jis užsikrėtęs ūminėmis infekcinėmis ligomis, su padidėjusia temperatūra. Nesugalvokite nusivesti vaiko į pirtį, kad išgydytumėte jį nuo gripo. Tik po to, kuomet vaikas išgis, žygis į pirtį bus jam naudingas bei sustiprins sveikatą.

Kuomet nėra, sveikatai prieštaraujančių simptomų, periodiškai eiti į pirtį gali visi vaikai, nepriklausomai nuo amžiaus. Bet visuomet reikia prisilaikyti konkrečių elgsenos taisyklių, atliekant įvairias procedūras pirtyje. Prisiminkite, kuo mažesnis jūsų vaikas, tuo labiau švelnesnį režimą jam reikia sukurti.

Įsidėmėkite, jeigu jūs einate į pirtį su vaikais, jūs turite jiems įdiegti saugias, laiko praleidimo pirtyje, taisykles. Nes kaip žinia, vaikai visuomet pamėgdžioja savo tėvus.

Tėvams teisingai elgiantis pirtyje pirties procedūros, suteiks vaikui didelį malonumą, gerą nuotaiką ir sveikatą. O šeima taps dar artimesnė, juk žygis į pirtį, tai geras būdas praleisti laiką kartu!

(Apsilankyta 318 viso, 1 šiandien)


Similar Posts