Vaikas ir mobilus telefonas

Ar pamenate, kaip buvo anksčiau? Palikti rašteliai su nurodymais vaikui, eilės prie taksofonų ir … Daugelis problemų dabar išsisprendė, kuomet mobilusis ryšys tvirtai užėmė savo pozicijas daugumoje šeimų. Ir vis tik, ne visi tėvai užtikrintai gali atsakyti į klausimą: „Mobilus telefonas pas vaiką – blogai ar naudinga?“

Pagrindinis ir neginčytinas pliusas, tai kad jūs beveik visuomet galite žinoti, kur yra jūsų vaikas: pasiskambino, kad baigėsi pamokos, kad išeina į būrelį ar į lauką ir pan..

Kodėl beveik? Todėl, kad telefonui, kas būdinga, išsikrauna akumuliatorius, vaikas gali neišgirsti skambučio (jei išjungtas garsas) ar dar kas …, ir ypač tuo momentu, kai norima pasakyti kažką svarbaus.

Tačiau paaugliams, telefonas jau ne kiek ryšio priemonė (susisiekti su tėvais), kiek žaisliukas, kuris „suryja“ nemažus pinigus. Begaliniai SMS draugams, kurie siunčiami netgi jei draugas sėdi per suolą, melodijos, žaidimai, MMS, internetas. Ir jį taip norisi gauti, kad galėtum pasirodyti bendraklasiams – „ … ir aš tai turiu“. Ir kuo vaikas tampa vyresniu, tuo dažniau jam gali kilti klausimas: „O kodėl pas „Jį“ toks mobilusis, su kamera ir kitomis galimybėmis, o pas mane „seniena“, kuri tik ir tegali, kad skambinti?“ Štai čia daug kas ir priklauso nuo tėvų, t.y. jūsų. Pavyzdžiui, paaiškinkite, kad telefonas tai ne žaisliukas (na gerai – ne visai žaisliukas), kad su juo negalima bet kur ir bet kaip elgtis, kad pasigirti galima ir kitais dalykais ir pan. – visa tai turi ateiti iš šeimos. Žinoma, mes visi suprantame, kad paauglys tiesiog neįsivaizduoja savo gyvenimo be „rago“, tačiau skiepyti kultūringą bendravimą telefonu, reikia nuo pat vaikystės.

Be to, galite priminti, kad telefonas gali sukelti ir pavojus. T.y. „kručiausi“ ir „paskutiniai modeliai“ visuomet pritraukia žvilgsnį ir dažniausiai „negerų“ žmonių. Jais gali būti ne tik atsitiktiniai žmonės gatvėje, bet ir moksleiviai, besimokantys toje pačioje mokykloje. Todėl, žemesnių klasių, moksleiviams geriau nupirkti paprastesnius modelius, kurie nekristų į akis, o jeigu atsitiktų, kad atims, praradimas nebūtų toks skaudus.

(Apsilankyta 219 viso, 1 šiandien)


Similar Posts