Vaikas bijo stomatologo
Dauguma vaikų bijo gydytojų ir stomatologų. Kad jų tarpe neatsirastų ir jūsų vaikas, reikia pasirūpinti tuo, kad apsilankymai pas gydytojus paliktų vaikui, kiek galima, malonesnius prisiminimus.
Pirmasis vizitas pas stomatologą ypač svarbus. Jis paliks vienokį ar kitokį įspūdį apie gydytojus apskritai. Ir jeigu jis bus neigiamas, tai vėliau, vaiko jokiais įkalbinėjimais neatitemsite į stomatologijos kliniką.
Pirmasis patarimas tėvams, atidžiai pasirinkite stomatologijos kliniką ir patį stomatologą. Darbo kokybė apsprendžia procedūros skausmingumą. O skausmas – tai signalas vaikui, kad „ten blogai“. Sekančių apsilankymų gali ir neįvykti, jeigu vaikas kankinsis dėl skausmo jau nuo pirmojo vizito, pas stomatologą. Be to, kokybiškas darbas, nors žinoma ir brangiai kainuojantis, tačiau yra ekonomiškas, žinant kiek reikia finansų ir kiek dar kartų gali prireikti apsilankyti. Netinkamai įdėtos plombos iškrenta arba kariesas gali pradėti vystytis po jomis, tuomet reikia pakartotinai tvarkyti dantį, kas sukelia vaikui papildomas „kančias“.
Atkreipkite dėmesį į stomatologinio kabineto apstatymą. T.y. ne į žaisliukus, kurie išdėlioti ant lentynų, bet į aparatūrą. Ji turi būti šiuolaikiška, kas visų pirma garantuoja geresnę kokybę, bet ir dėl to, kad šiuolaikiniai, stomatologinių įrenginių, gamintojai juos sukūrė taip, kad išorinis vaizdas vaiko negąsdintų. Sėdėdamas kėdėje, jis nebijo gręžtuvo ir smailių instrumentų, išdėliotų jo regos lauke. Ir tai svarbus momentas. Kadangi, jei gydytojas ir atliks nuskausminančias procedūras, kurių dėka procesas bus neskausmingas, vaizdas stomatologinių instrumentų ir priemonių gali išlikti jo sąmonėje. Tokia, skausmo laukimo, baimė gali sukelti diskomforto pojūtį, ašaras ar net patį skausmą, nepriklausomai nuo to, kad buvo atlikta anestezija.
Antra, gydytojas stomatologas turi būti malonios išvaizdos ir draugiškai nusiteikęs, t.y., kad vaikas juo pasitikėtų. Nes, jeigu žmogus, kuris apie pusvalandį krapštysis jo burnoje, bus jam nepriimtinas, tai reiškia jis iš ten išeis pilnas negatyvių prisiminimų.
Trečia, jūs turite paaiškinti vaikui, kad blogiau yra uždelsti ir leisti ligai įsitvirtinti, negu truputėlį pakentėti, kol dantukas užgis. Be abejonės, anestezijos dėka, beveik visi vizitai pas gydytoją yra neskausmingi. Tačiau, kuomet jos poveikis baigiasi, skausmas tampa jaučiamas. Paaiškinkite vaikui, kad tai „geras“ skausmas, t.y. kada skaudanti vieta gyja. Jis priešingas „blogam“ skausmui, kurį jis jautė valgydamas ar gerdamas.
Vizualiai paaiškinus vaikui, kad dantukas tikrai gyja ir, kad gerasis stomatologas jam padėjo, jis supras, kad dėl šio skausmo nereikia verkti. Pridėkite prie to, kad dabar, kol dantukas gyja, jam reikia padėti ir juo rūpintis – nevalgyti saldumynų, reguliariai plauti dantis ir pan..
Vaikui pateikę informaciją tokiu būdu, jūs padėsite jam realiai suprasti, kad dantys reikalauja priežiūros ir tai bus dar vienas postūmis, kuris primins, kad valyti dantis reikia.