Vaikas automobilyje

Bendru šeimos kelionės automobiliu metu vaikai neretai, tėčiui su mama, sudaro eilę rūpesčių. Juk mažyliui, visų pirma sunku išsėdėti, ilgą laiko tarpą vienoje vietoje. O antra, jam liūdna ir nėra kuo užsiimti, o gal jam nepatogu vaikiškoje kėdutėje – žodžiu priežasčių gali būti daug ir vaikas pradeda niurzgėti. Todėl, vaiko buvimas mašinoje, reikalauja iš tėvų taikyti specialias priemones, kurios užtikrins vaiko saugumą ir komfortą, visos kelionės metu.

Visų pirmiausia reikia pasirūpinti patogia vaikiška automobiline kėdute, keliavimui. Renkantis kėdutę pasiimkite ir vaiką. Tegul mažylis ją išbandys prieš perkant. Kėdutė turi atitikti vaiko amžių ir svorį. Atkreipkite dėmesį, kad kėdutė turėtų specialius saugos diržus ir minkštus priedus prie jų. Jie ypač pravers šiltuoju metų laiku, nes tuomet vaikas aprengtas minimaliai, o grubi diržų medžiaga gali pratrinti švelnią vaikišką odelę. O priedai sumažina trintį.

Ilgos kelionės metu vaikai dažniausiai užmiega. Todėl ne pro šalį būtų įsigyti ir specialią pagalvėlę prie vaikiškos kėdutės. Kita vertus, kokia bebūtų patogi kėdutė, ilgai joje mažyliui išsėdėti sunku. Tačiau tai negali būti jokia priežastis, kad leisti vaikui iš jos išlipti, netgi trumpam. Geriau padaryti dažnesnius sustojimus, kad mažylis galėtų prasimankštinti. Sustojimus išnaudokite taip pat ir pavalgymams. Tuomet ir automobilio salonas bus švaresnis ir kelionė „mažajam keliauninkui“ atrodys įvairesnė.

Paimkite į kelionę vaiko mėgstamus žaisliukus. Galite pasiimti ir DVD grotuvą, kuris pasikrautų tiesiog automobilyje ir galėtų ilgesnį laiką veikti nuo savo akumuliatoriaus. Kelionės metu vaikas galės žiūrėti filmukus ir bent jau kuriam laikui bus užsiėmęs. Vaikams patinka klasikinė muzika, kurios beklausant jie neretai užmiega. Taigi, jei tokia muzika niekam netrukdo, panaudokite ją vaiko nuraminimui arba užmigdyti. Galima uždėti ir vaikiškas daineles, vaikas galės padainuoti kartu.

(Apsilankyta 81 viso, 1 šiandien)


Similar Posts