Vaikai, kuriems augant trūksta tėvo dėmesio, dažniau tampa chuliganais

Mokslininkai iš Vanderbilt universiteto, Nashville, Tenesio valstija (JAV), priėjo nuomonės, kad vaikai, kuriems trūksta tėvo dėmesio, turi visas galimybes išaugti chuliganais. Tuo tarpu motiniško rūpestingumo trūkumas, jokios įtakos jiems neturėjo.

„Sociologai įprato manyti, kad, vaiko auklėjime, mamos vaidmuo yra lemiamas, – sako docentas Andre Christie-Mizell, vadovavęs tyrimams. – Tačiau mums pavyko nustatyti, kad šitoks teiginys ne visada yra teisingas“. Mokslininkų nuomone, dirbančios moterys praleidžia su savo vaikais daug laiko todėl, kad ant jų pečių gula didžioji dalis namų ruošos: tvarkymas, maisto ruošimas. Tuo tarpu tėvai, daug laiko praleidžiantys darbe, mano, kad santuokos žiedas ne tik susieja juos su mylima moterimi, bet ir įpareigoja užtikrinti nerūpestingą pragyvenimą savo šeimai.

Vis dėl to, be „stiprios rankos“ vaikai ne tik kad išauga chuliganais, bet yra ir didesnė tikimybė, kad jie gali pradėti vartoti alchogolį ir narkotikus. Psichologai pažymi įdomų dėsningumą: mergaitės, kurioms nepakanka tėvo dėmesio, anksčiau pradeda lytinį gyvenimą, o berniukai priešingai, nepasižymi populiarumu tarp priešingos lyties atstovių.

(Apsilankyta 136 viso, 1 šiandien)


Similar Posts