Ugdykite savo vaiko vidinę stiprybę

Nesupraskite klaidingai – vidinė stiprybė nėra nepamatuotai didelis pasitikėjimas savimi. Jokiu būdu ne. Tai jėga, padedanti išlikti energingiems ir gyvybingiems, kupiniems gyvenimo džiaugsmo, net jei širdis plakama gyvenimo bangų. Vidinės stiprybės ugdymas – tai didžiausia dovana, kokią tėvai gali suteikti savo vaikams. Mūsų stiprybė padeda mums siekti pačių svarbiausių dalykų gyvenime. Vaikų vidinė stiprybė pasirodo jau labai ankstyvame amžiuje. Tokios jėgos yra įgimtos ir paprastai gyvuoja mumyse visą gyvenimą. Kai vidinė stiprybė yra derinama su pomėgiais, vaikai tampa itin imlūs mokslams. Tad kaip galima padėti vaikams?

  • Stebėkite, kaip žaidžia jūsų vaikas. Kai vaikai žaidžia, pasitelkdami fantaziją, jie išlaisvina pačias didžiausias savo vidines pajėgas. Stebėkite tą žaidimą, ir suprasite, kas vaikui yra svarbu, kaip jis bendrauja ir mato save. Leiskite vaikui kuo daugiau žaisti tokių žaidimų, kur būtina pasitelkti vaizduotę. Niekas labiau neskatina pažinimo ir emocinio augimo.
  • Įvertinkite savo vaiko unikaliu gebėjimus. Mažos vaikų keistenybės gali būti raktas į dvasinę stiprybę. Kartais net patys neįprasčiausi signalai nurodo vaikų vidines galias.
  • Susikurkite šeimos ritualus. Šeimos tradicijos bei ritualai labai ugdo vaiko dvasines jėgas, teikia pasitikėjimo savimi. Juk tvirtas pagrindas, geri santykiai su šeima, teigiamos emocijos suteikia nepaprasto teigiamo pasitikėjimo savimi.
  • Išklausykite. Vaikai supranta savo jėgas geriau, nei bet kas kitas. Bendraukite su vaiku, užduokite jam klausimus, ką jis galvoja apie savo ateitį, kad ir netolimą. Pavyzdžiui, jei vaikas pasakys, kad daugiau nebenori lankyti vieno ar kito būrelio, paklauskite, kodėl jis taip mano. Tam tikrai yra priežastis.
  • Atsikratykite ydingo poreikio vertinti. Ypatingai žmonės nemėgsta neigiamo vertinimo, kad ir kokia konstruktyvi bebūtų ta kritika. Tėvai visuomet nori, kad jų vaikams sektųsi, bet nejučia jie ima vaikus vertinti. Kai vaikas parodo nupieštą piešinuką, iškart pasakome, jog jis gražus. Taip daryti nereikėtų. Geriau paklausti paties vaiko, kas jam labiausiai patinka piešinyje. Pernelyg didelis vaiko gyrimas arba kritika gali versti jį sunerimti, ar jis viską teisingai daro, taip pat gali užgožti vaiko norą rizikuoti. Vaikams būtina jausti, kad jie gali eksperimentuoti su daugeliu dalykų, o, jei kas nors nepasiseka, nieko tokio, viskas gerai. Juk vaikas turi išbandyti viską ir atsirinkti, kas jam labiausiai patinka.
  • Padėkite vaikui išsiaiškinti jo pomėgius. Stiprybės vaikas įgauna tuomet, kai daro skirtingus dalykus. Skirtingi pomėgiai – tai terpė, iš kurios vaikas gauna teigiamos energijos. Pavyzdžiui, gal vaikas domisi gyvūnais. Bet būtina išsiaiškinti, ar vaikui tiesiog patinka jais rūpintis, ar ir treniruoti juos.
  • Nelyginkite savo vaikų. Jei vaikas jaučia, kad nuolatos yra lyginamas ar su kitu broliu ar seserimi, ar su giminaičiu, ar draugu, tai užkerta jam kelią tobulėti ir vystytis vidinei stiprybei. Kiekvienas vaikas yra skirtingas ir unikalus. Skirtumai yra tam, kad mes džiaugtumėmės vienas kitu, o ne pastoviai konkuruotume ar varžytumėmės. Tad nepersistenkite, jei norite, kad vystytųsi vaiko vidinės galios.
(Apsilankyta 549 viso, 1 šiandien)


Similar Posts