Tėvo vaidmuo auklėjant vaiką

Tėvo vaidmuo priartėja prie motinos vaidmens nuo pat vaiko pradėjimo. Svarbu žinoti, kad, motinos įsčiose besirandantis, vaikas viską jaučia, tame tarpe ir tėvų požiūrį į jį bei jų tarpusavio santykius. Emocinis šeimos fonas persiduoda vaikui dar jam negimus į šį pasaulį!

Tėvas – vyriškasis šeimos „poliusas“, kurio aplinkoje duktė ar sūnus formuojasi, kaip asmenybė. Todėl tėvo vaidmenį sunku pervertinti! Mergaitėms, tėtis – gyvenimo ramstis, o berniukams, tėtis – tai tas, kuris atveria duris į vyrų pasaulį. Vaikams, o ypač labai mažiems, nuolatos reikia dviejų, pačių svarbiausių jam, žmonių – tėčio ir mamos. Tai ką daryti, jeigu tėvo darbotvarkė labai įtempta: jis anksti keliasi ir vėlai grįžta, ir nemato savo vaikų ištisomis paromis?!

Netgi, jeigu laikas, kurį skiriate vaikams kasdien (!), labai menkas, tie momentai labai svarbūs ir įsimintini visam gyvenimui! Vaikui yra įdomūs ne tik pasivaikščiojimai parke ar atrakcionų lankymas. Jam atrodo svarbūs netgi tokie, iš pirmo žvilgsnio menkaverčiai, momentai, kaip buvimas varžybose ar koncerte, ėjimas į parduotuvę ir pagalba kažką tvarkant. Jis patiria aibę teigiamų emocijų, įspūdžių ir pasididžiavimo, kad padeda tėčiui „suaugusiųjų“ reikaluose.

Tėtis – tai tas žmogus, kuriuo vaikas ypatingai pasitiki ir užduoda tūkstančius klausimų apie mokslą, gamtą, daiktų veikimą. Tėvui reikėtų rimtai žvelgti į tuos dalykus, neatsimojuoti nuo vaiko, kadangi tie atsakymai užsifiksuoja vaiko atmintyje visam gyvenimui. Tėvas paįvairina mažų vaikų santykius su mama, kurios praleidžia su jais didžiąją laiko dalį.

Neegzistuoja specialios, „gero tėvo“ formulės! Kiekvienas tėvas, kiekvienas vaikas, kiekviena mama – yra unikalūs. Geras tėvas – tai tas, kuris niekuomet nenukrypsta nuo pagrindinio tikslo, kiekvieno tėvo gyvenime. Tai yra lydėti savo vaiką per gyvenimą, jį auklėti, dalyvauti jo gyvenime, daryti (elgtis) taip, kad vaikas jaustų jo paramą, netgi tuo momentu, jeigu jo nėra šalia fiziškai. Tėvo idealas yra tame, kad parodyti vaikui, kad tėvas visada šalia, netgi, jeigu praleidžiamo laiko kartu, yra nepakankamai.

Tėvas – tas, su kuriuo vaikas mėgsta žaisti. Kontaktiniai žaidimai, žaidimai gryname ore, komandiniai žaidimai visada suartina vaiką su tėvu, sukuria saugumo, bendradarbiavimo, abipusės pagarbos jausmą bei atveria daug naujo. Tiesiog gerai prisiminkite, kad žaidimai yra viena iš svarbių sudedamųjų, vaikų auklėjime. Juk, žaidimo forma, prieš vaiką atsiveria realaus pasaulio ribos.

(Apsilankyta 150 viso, 1 šiandien)


Similar Posts