Temperatūra

Prisiminkite – temperatūra ryte visuomet yra žemesnė, o antroje dienos pusėje pakyla! Priežasčių, dėl ko ji gali pakilti, daugybė. Pavyzdžiui, krūtinės čiulpimas – tai didelis darbas mažyliui, todėl neatmestina, kad dėl sunaudotų pastangų, pas mažylį gali pakilti temperatūra. Prisilakstęs lauke, vyresnis vaikas, pareis namo karštas. Neskubėkite su išvadomis ir neskubėkite griebtis vaistų. Praėjus kuriam laikui pamatuokite temperatūrą iš naujo. Kovoti su karščiu reikia tik reikalui esant. Dažniausiai, temperatūros pakilimą išprovokuoja infekciniai susirgimai.

Temperatūra matuojama du kartus per parą: tarp 6 – 7 valandos ryte ir 16 – 17 valandos po pietų. Nerekomenduojama dėti termometro iš kart po miego.

Kaip patikrinti karštį?

Aukšta temperatūra – tai organizmo atsakas į virusų ar bakterijų invaziją. Taip jis atmuša mikrobų atakas, todėl temperatūros žemiau nei 38,5 numušti negalima. Vaikui gerai padeda vandens – acto tirpalas. Nuimti karštį galima ir šaltų kompresų pagalba, uždedant juos ant kaktos ir smilkinių. Efektyviai, esant aukštai temperatūrai, veikia klizmos. Jų pagalba, iš vaiko organizmo, pašalinamos toksinės medžiagos. Karštį mažinantys medikamentai, taip pat vienas iš variantų esant aukštai temperatūrai.

Nuolat duokite vaikui gerti šiltos arbatos arba liepų nuoviro.

Tokiu momentu vaikui reikalinga ramybė. Pasiruoškite tam, kad miego metu vaikas stipriai išprakaituos. Todėl, kai jis prabus, būtinai jį perrenkite ir pakeiskite patalynę. Prisiminkite, kad jis turi daug gerti, nes esant aukštai temperatūrai organizmas praranda didelį kiekį skysčių, o kartu su prakaitu, per odą išsiskiria didelis kiekis mineralinių medžiagų. Tegul vaikas, visą dienos laikotarpį daug geria, tačiau nedidelėmis porcijomis. Galite padaryti šiltą žolelių arbatą arba išvirti kompotą iš džiovintų vaisių.

Kaip pamaitinti sergantį vaiką, kai jis visiškai neturi apetito? Į meniu turi įeiti produktai turintys didelį kiekį angliavandenių. Gydytojai rekomenduoja sutrintus vaisius ir daržoves, keptus obuolius bei neriebius sultinius. Neduokite kriaušių, ankštinių, svogūnų, kopūstų, agurkų. Pamirškite apie keptą mėsą ir riebius padažus. Daugiau daržovių. Sriubytė ir košės turi būti šiltos, tačiau neužmirškite, kad esant aukštai temperatūrai nejaučiamas patiekalų skonis. Jokiu būdu neverskite vaiko valgyti. Apetito praradimas, tai normali organizmo reakcija, kuris visas jėgas nukreipia į kovą su bakterijomis ir virusais. Energijos poreikis, tokiu metu, truputį mažesnis, juk vaikas mažiau aktyvus.

Nepergyvenkite, jūsų mažylis pasveiks ir greitai viską pasivys.

(Apsilankyta 402 viso, 1 šiandien)


Similar Posts