Teisingai pasirinktas gėrimo režimas – laiduoja sėkmingą nėštumą

Būsimos mamos rūpinasi teisinga mityba, tačiau neretai net nesusimąsto apie tai, ko ir kiek reikia išgerti nėštumo laikotarpiu.

Labai svarbu gerti vandenį – būtent vandenį, o ne įvairiausius gėrimus, kuriais mes įpratę malšinti troškulį. Reikalas tas, kad valgant (o sultys ir netgi arbata organizmui yra maistas, kadangi juose yra medžiagų, kurie dalyvauja maisto virškinime) didžioji dalis skysčių, iš šių produktų, panaudojami tam, kad pašalinti iš organizmo tų produktų likučius. Kas blogiausia, kad kofeinas (kola, arbata, kava), kaip ir alchoholis, veikia džiovinančiai, t.y. išstumia didesnį kiekį vandens iš organizmo, nei į jį pateko. Be to, skysčių parandame ir organizmui atšalus, kuomet vartojame karštus gėrimus.

Grynas vanduo – būtinas poreikis ir yra svarbus visiems organams bei organizmo audiniams. Tuo tarpu nėštumo metu, reguliarus jo vartojimas, tampa šimtą kartų svarbesnis, nes tuo laikotarpiu motinos organizmas patiria didelį krūvį. Į kraują ir tarpląstelinius skysčius patenka atliekos, kurių pašalinimui reikalingas vanduo. Jeigu to neįvyksta, prasideda edema, pakyla spaudimas, šlapime atsiranda baltymų. Visų tų nemalonių simptomų galima išvengti, tiesiog reikia padidinti suvartojamo vandens kiekį. Per parą reikėtų išgerti 1,5 – 2 litrus vandens: stiklinę atsikėlus ir po stiklinę pusvalandį prieš valgį, o taip pat per pertraukas.

Svarbu vartoti švarų ir kokybišką vandenį. Mineraliniuose vandenyse yra daug įvairių mikroelementų, kurių trūkumas gali privesti prie nesveiko ir nepilnaverčio vaiko gimimo. Skirtingai nuo tablečių, mineralinės medžiagos, besirandančios vandenyje, įsisavinamos geriau, o jų teigiamos savybės pasireiškia efektyviau. Mineralinis vanduo, taip pat padeda maisto virškinimui bei medžiagų apykaitai.

Iš visos gausos mineralų, besirandančių mineraliniame vandenyje, magnis, greičiausiai, yra pats svarbiausias tiek mamai, tiek ir jos mažyliui. Magnio trūkumas gali turėti įtakos priešlaikiniam gimdymui. Mažylis gali būti nepilnai išsivystęs ir silpnas. Trūkstant magnio, taip pat gali būti sunkiai įsisavinami kiti elementai. Magnio trūkumą galima pašalinti kaip magnio prisotintų vandenų, taip ir magnio tablečių pagalba. Tokiu būdu, jūs sustiprinsite ne tik mažylio sveikatą, bet ir pagerinsite savo.

(Apsilankyta 208 viso, 1 šiandien)


Similar Posts