Taisyklinga laikysena

Klausimas, dėl įvairių formų, stuburo iškrypimo, šiandieninius tėvus pradeda jaudinti nuo pat, vaiko, mažų dienų. Ir tai ne šiaip sau. Medicina jau seniai išsiaiškino, kad fizinis mažylio vystimasis ir jo sveikata apskritai, tiesiogiai priklauso nuo taisyklingos laikysenos vaikystėje.

Stebėdami savo, dviejų, trijų metų, mažylio laikyseną, atkreipkite dėmesį į aukštai pakeltą galvą, tiesią nugarą ir kojas, ištiesintus pečius ir šiek tiek išsikišusius į priekį krūtinę bei pilvą. Jeigu visa tai yra – vaiko laikysena taisyklinga. Tačiau nereikėtų pradėti per daug jaudintis, jeigu pastebėsite, kad vaiko kojos ne visiškai tiesios. Jis visai neseniai atsistojo ant kojų ir nuo to jos patiria neįprastą krūvį, esant mažyliui aktyviam. Su laiku viskas turėtų išsitiesinti.

Neužaštrinkite savo žvilgsnio ant išsikišusio pilvuko. Tai ne dėl to, kad jis daug valgo. Tiesiog, iki 4 metų, mažylio dubens pasvirimas kiek kitoks, nei pas suaugusį, teisingo sudėjimo žmogų. Mažyliui augant jūs pastebėsite, kad pilvukas pats susitrauks ir taps plokščias.

Taisyklinga mažylio laikysena – labai svarbi. Juk, prie besivystančio tiesaus stuburo, kartu vystosi ir charakterio bruožai: pasitikėjimas savimi, drąsa ir kt.. Nemažiau svarbu ir tai, kad tokiu būdu sukuriamos sąlygos taisyklingai vystytis bei funkcionuoti vidaus organams (plaučiams, širdžiai, virškinimo organams). O apie gražią vaiko figūrą, ar tai būtų berniukas, ar mergaitė, net kalbėti nereikia.

(Apsilankyta 785 viso, 1 šiandien)


Similar Posts