Šviesiaplaukiams vaikams negalima degintis

Tėvų noras nuvažiuoti su vaikais pailsėti yra visiškai suprantamas. Tačiau verta neužmiršti, kad puikaus ir naudingo jūros oro palydovu yra – svilinanti saulė, kuri kelia ypatingą grėsmę vaikams bei suaugusiems, kurie yra šviesaus gymio ir turi šviesius plaukus.

Medikai perspėja, kad šviesiaplaukiams ir šviesiaodžiams žmonėms, degintis negalima. Reikalas tas, kad po saulės vonių, pas tokius žmones, ant odos padaugėja įgimtų dėmių (apgamų), o jų buvimas – padidina riziką išsivystyti odos melanomai (piktybiniai naviko išsivystymai). Šitokie reguliarūs „pasimatymai“ su saule, tokiems žmonėms, padidina tikimybę susirgti pavojinga liga, keletą kartų.

Tokių išvadų priėjo specialistai iš Kolorado universiteto (JAV). Jie susumavo trijų metų tyrimus, atliktus stebint odos būseną ir sveikatą 131 vaiko, kurie turėjo šviesią odą ir 444 juodaodžių vaikų. Medikai atsižvelgė į plaukų ir akių, tiriamųjų, spalvą, o taip pat, kaip dažnai buvo naudojamasi saulės voniomis. Ugninę (raudoną) plaukų spalvą turintys vaikai buvo pašalinti iš tyrimo, kaip nepatenkantys į rizikos grupę.

Atliktų stebėjimų rezultatai leido mokslininkams padaryti išvadą, kad degintis griežtai draudžiama vaikams, kurie turi šviesią odą, plaukus ir akis. Kadangi, veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, ant šviesios odos intensyviau atsiranda naujų apgamų. O štai tamsiaodžiams vaikams, saulė jokio pavojaus nekelia.

(Apsilankyta 46 viso, 1 šiandien)


Similar Posts