„Svečiai iš ateities“

Šiame, sparčių technologijų ir progreso amžiuje, neverta stebėtis faktu, kad visuomenėje atsirado naujos kartos vaikų. Pasaulis kardinaliai keičiasi. Aukštos technologijos keičia viena kitą, šviesos greičiu, ir žmogus reikia suspėti gyventi koja kojon su laikmečiu.

Iš tikrųjų, šiandieniniai vaikai jau savaime stipriai skiriasi nuo praeito amžiaus vaikų. Pas juos nauji interesai, kiti rūpesčiai, bendravimo manieros ir gyvenimo prioritetai. Dauguma jų, materialinio pasaulio šurmulyje, pamiršo apie dvasines vertybes, apie pagalbą ir meilę artimui. Daugumas, bet tik ne vaikas „indigo“.

Nestandartiniai vaikai, „vaikai indigo“, trečiojo tūkstantmečio mažyliai – taip šiandiena vadina vaikus, kurie ateina į šį pasaulį su savo ypatinga gyvenimiška pozicija. Jų talentai, jų ketinimai ryškiai pastebimi jau nuo pat gimimo – vaikas išsiskiria visiškai ne vaikiška išmintimi ir pavydėtinu veržlumu, siekiant iškeltų tikslų. Vaikas „indigo“, tai ne šiaip vaikas su neįprasta tamsiai-mėlyna aura „indigo“ spalvos. Turėdamas savo prote begalę dovanų bei talentų, jis siekia išpildyti tikrąjį savo pašaukimą, šioje žemėje. Jis siekia patarti ir padėti artimiems bei brangiems, jam, žmonėms, kurie savo ruožtu baiminasi nestandartinio elgesio ir minčių savo brangaus kūdikio.

Be abejonės, ypatingiems vaikams, tokiems kaip „indigo“, nėra lengva augti ir semtis patirties iš aplink jį supančių „normalių“ suaugusiųjų. Juk, toli gražu, ne kiekvienas tėvas gali laiku įžiūrėti ir pakreipti teisinga vaga elgesio unikalumą, aukštą intelektą ir talentus, savo vaiko. Dažniausiai, „tas kažkas nestandartiško“, vaiko elgesyje, yra nurašomas į neatsakingą šiuolaikinį auklėjimą, išlepinimą arba genetinį paveldą.

Bet vaikai „indigo“ iš tikrųjų egzistuoja, o mokslas kasdien tiria, tokių mažylių, fenomenalius sugebėjimus. Pranašystė, aiškiaregystė, sapnų regėjimas, padidinta intuicija, gebėjimas skaityti mintis per nuotolį – tai tik mažas sąrašas „sugebėjimų“, kuriuos turi vaikai „indigo“, nuo pat gimimo.

Kad pasiekti abipusį supratimą, tėvai ir mokytojai, kurie kasdien sąveikauja su tokiais vaikais, turi peržiūrėti standartinius auklėjimo metodus. Pasistengti atrasti unikalų priėjimą ir pastatyti abipusio pasitikėjimo bei atvirus santykius. Nes, vaikai „indigo“ per daug protingi ir išsivystę, kad paklusti egzistuojantiems elgesio stereotipams. Jie nuo lopšio žino, kas yra gerai ir kas blogai, jiems nereikalinga griežta disciplina, nes moralinės vertybės į juos įdėtos dar iki gimimo. Jie jaučiasi lygūs su suaugusiais, todėl, bet koks artimųjų nepripažinimas, jo brandos ir išminties, jį giliai žeidžia. Pagrindinė, tėvų užduotis, būti šalia vaiko, kurti saugią aplinką, kad pažinti ir tyrinėti pasaulį, ir, pagal galimybes, nesikišti bei neprimesti savo požiūrių, įsitikinimų. Keletas, paprastų patarimų, kurie padės tėvams atrasti norimą kelią į ypatingo vaiko širdį:

v neverskite, bet padėkite vaikui įgyti asmeninę patirtį;

v suteikite galimybę laisvai rinktis ir veikti, ramiai aptarus su juo situaciją ar elgesį;

v bendraukite su juo, kaip su lygiu sau, būkite sąžiningi ir nesuteikite jam progos atsakyti melu;

v pasikliaukite jo gebėjimais ir jam tai kalbėkite;

v neleiskite nuobodžiauti ir nieko neveikti jo talentams, vystykite juos per žaidimus ir bendrystę;

v užtikrinkite savo vaikui saugumą ir palaikymą.

Pats veiksmingiausias ir sėkmingiausias būdas bendrauti su vaiku „indigo“ – būti šalia jo, atsargiai perduodant savo patirtį ir žinias. Mūsų rankose dabartis, o vaikų rankose – šviesi ateitis.

(Apsilankyta 133 viso, 1 šiandien)


Similar Posts