Suteikite savo gyvenimui daugiau vilties

   Tokiais permainingais ir, tenka pripažinti, sunkiais laikais dažnas žmogus pradeda nusiminti, ima savęs nebevertinti ir netenka paskutinės vilties. Daugelį šių dienų įvykiai sukrečia ir žmogus pajaučia, kad nebegali sukontroliuoti to, kas vyksta aplink jį, pasaulis tarsi ima egzistuoti pagal savo paties dėsnius. Turbūt tokių pojūčių aidas paliečia kiekvieną iš mūsų, kai paimame į rankas laikraštį ir atverčiame pirmą puslapį: už horizonto karas, branduoliniai ginklai Šiaurės Korėjoje, žudymai, prievartavimai – sąrašą galima tęsti iki begalybės. Būtent dabar labai lengva netekti vilties. Reikia nepamiršti, kad viltis – tai, ką mes patys galime sukurti. Tai ne tas dalykas, kuris nukris į jūsų širdis iš dangaus. Kiekvienas iš mūsų savyje turime „talpą“ vilčiai. Viskas priklauso tik nuo mūsų, kiek vilties bus mūsų ir mūsų vaikų gyvenime. Ką galite padaryti?

  • Pirma, būkite malonus sau. Pagalvokite, ko jums labiausiai reikia, ir padarykite tai. Tai arbatos puodelis, pasivaikščiojimas, poilsis, tyli muzika, o gal įkvepianti literatūra? Kad ir kas tai bebūtų, suteikite sau leidimą tai padaryti. Bent jau kelias minutes. Jei esate darbe, pasiimkite „minutės pertraukėlę“ ir pasirūpinkite savimi. Tokie trumpučiai momentai labai svarbūs mūsų dienoms.
  • Kasdien atlikite „tylos ritualą“. Uždekite žvakę ir pasimelskite, pamedituokite ar tiesiog atsipalaiduokite. Tylus sėdėjimas prieš degančią žvakę yra nepaprastai brandinantis ir įkvepiantis dalykas. Tai gali būti net tas dienos momentas, kuomet pajusite ryšį su savo siela, o gal net su kažkuo dar aukštesniu už jus. Nepraleiskite šio žingsnio – tai labai galinga.
  • Apribokite žinių žiūrėjimo ar skaitymo laiką. Žinoma, reikia žinoti, kas vyksta pasaulyje, bet, pripažinkime, niekuomet negirdime jokios teigiamos informacijos. O tai tikrai ne į naudą psichikai. Reikia saugoti savo emocinę sveikatą ir vengti dirgiklių. Ypatingai blogai semtis tokių žinių prieš miegą. Neleiskite žinių žiūrėti savo vaikams. Tad teks apriboti televizijos, radijo ir spaudos „vartojimą“: laikraščio perskaitymas ryte yra pakankamas, nebūtina visą dieną „gerti“ į save žinias.
  • Kiekviena diena – itin vertinga. Būkite akylas ir kiekvieną dalyką bei žmogų vertinkite pagarbiai. Kas, jei šiandien paskutinė jūsų gyvenimo diena? Negi norėtumėte išeiti su visais susipykęs? Paklauskite savęs šio klausimo. Toks suvokimas sugrąžins balansą į jūsų gyvenimą.
  • Atsipūskite. Kiekvieną rytą, dieną ir vakare paimkite „minutės pertraukėlę“ ir pažvelkite į dangų, mintyse padėkokite žmonėms ir giliai pakvėpuokite. Net jei pasaulis ir pateikia nemažą problemų lėkštę, vis tiek saulė kas rytą teka, o mes atsikeliame iš lovos gyvi. Tai – jau dovana. Leiskite, kad dangus jus įkvėptų. Kai žvelgsite į dangų, pagalvokite, kiek daug žmonių tuo metu taip pat į jį žiūri, o mes visi dalinamės viena planeta. Kitiems gali būti dar blogiau tuo metu. Niekada nepamirškite, jog net ir po audringos nakties visuomet pateka šviesi saulė. Kitaip ir būti negali – tokie yra gyvenimo dėsniai.
  • „Apčiuopiamai“ reikškite meilę. Dažniau apkabinkite, bučiuokite mylimus žmones, dažniau jiems parašykite ir ištarkite gerus žodžius. Dažniau apkabinkite savo vaikus, stenkitės tai daryti ne „mechaniškai“, paviršutiniškai, bet su giliais jausmais. Palikite ant šaldytuvo mielus raštelius šeimos nariams, dėkokite žmonėms parduotuvėse ar kitose vietose. Darykite viską su šiluma.
  • Kasdien ištarkite „magiškus žodžius“. Kasdien sakykite – „aš esu raktas į taiką“ ir žiūrėkite, kur tai nuves, juk žodžiai ir teigiama energija yra itin galingi dalykai, keičiantys pasaulį ir žmonių likimus.
(Apsilankyta 138 viso, 1 šiandien)


Similar Posts