Sporto dieta

Sporto dieta

Vieno tyrimo duomenimis buvo įrodyta, kad sportas padeda sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų pavojų ne mažiau negu griežta dieta.

Stenfordo bei Vašingtono universitetų mokslininkai tyrė kūno kultūros poveikį, kai nesilaikoma dietos, ir dietos įtaką nespor­tuojantiems žmonėms – eksperimente dalyvavo 155 vyrai, kuriuos vargino per didelis svoris. Pastebėta, jog tiek dieta, tiek kūno kul­tūra vienodai padeda padidinti naudingo cholesterino ir sumažinti kenksmingų trigliceridų bei riebalų kiekį ir kūno masę. Visa tai tiesiogiai susiję su širdies ir kraujagyslių ligomis.

Geriausias variantas vis dėlto yra dietos ir kūno kultūros deri­nys. Tačiau, jeigu reikia pasirinkti ką nors viena, veiksmingesni fiziniai pratimai, nes daugumai žmonių lengviau įprasti sportuo­ti, negu laikytis dietos.

Norint sumažinti pavojų susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, visiškai nereikia būti sportininku fanatiku. Užtenka saikingo fi­zinio aktyvumo. 5930 vyrų bei moterų tyrimai rodo, jog tų, kurie nuolat vaikščiojo pėstute ir lipdavo laiptais, širdis buvo stipresnė negu tų, kurie daug sėdėdavo. Pasirinkus saikingą fizinį krūvį, pa­stebimas mažesnis viršsvoris, žemesnis kraujospūdis, mažesnis cholesterino ir trigliceridų kiekis.

(Apsilankyta 82 viso, 1 šiandien)


Similar Posts