Soliarumai kenkia akims

Soliariumo lankytojams gresia aklumas – Dailymail.co.uk rašo apie 23 metų merginos iš Didžiosios Britanijos atvejį, kuri dėl nuolatinio lankymosi soliariume be akinių nuo saulės gali apakti.

Dėl ilgo buvimo priešais ultravioletinę šviesą soliariume šiuo metu Sam Laing ruošiasi operacijai, kurios metu bus pašalinti akyse susidarę gerybiniai navikai. Operacija turėtų apsaugoti merginą nuo aklumo, nors tokio gero regėjimo kaip prieš tai ji gali ir neatgauti.

Jauna mergina prisipažino, kad ji buvo priklausoma nuo soliariumo, kuriame lankėsi nuo ankstyvos jaunystės. „Nuo 19 metų panorau nuolatos būti įdegusi, todėl soliariume lankydavausi tris kartus per savaitę. Deja, aš niekad neužsidėdavau akinių nuo saulės, nenorėdama, kad aplink akis liktų baltos dėmės“. Kai mergina pastebėjo, kad jos akys paraudusios pagalvojo, kad visa tai dėl nuovargio. Tačiau vėliau raudonumas išsiplėtė ir merginos rainelėje, tada ji nusprendė kreiptis į gydytojus. Medikų išvada buvo ūmus konjunktyvitas.

Sam Ling tikisi, kad viešas pasakojimas apie tai, kas jai nutiko, padės suprasti aplinkiniams, kad lankytis soliariume be saulės akinių iš tiesų gali būti labai pavojinga. Ultravioletiniai spinduliai ne tik gali sukelti ūminį konjunktyvitą, bet ir kataraktą, raumenų degeneraciją vyresnio amžiaus žmonėms ar odos vėžį.

Medikai perspėja, kad ultravioletiniai spinduliai yra pavojingi žmogaus sveikatai ir visai nesvarbu ar jie gaunami iš tiesioginės saulės spindulių ar gaunamų soliariumuose. Ultravioletiniai spinduliai soliariumuose yra labiau koncentruoti nei natūralūs saulės spinduliai, todėl rizika susirgti akių ligomis yra žymiai didesnė.

Didžiosios Britanijos soliariumų asociacijos atstovė sakė, kad nuo šiol soliariumuose klientams bus siūlomi specialūs akiniai, kurie apsaugos akis ir nepaliks „pandos akių“. „Soliariumų darbuotojai ir taisyklės turės užtikrinti, kad klientai apsaugotų savo akis,“ – sakė ji.

(Apsilankyta 362 viso, 1 šiandien)


Similar Posts