Sloga vaikui
Sloga – viena kvėpavimo takų ligų. Tai oro lašeliniu būdu plintanti nosies infekcija, sukeliama virusų ir bakterijų. Vaikas suserga sloga, kai įkvepia oro, kuriame yra ligos sukėlėjų, arba ji patenka į nosį, kai liečiama ar trinama nešvariomis rankutėmis ar pirštukais.
Kaip gali užsikrėsti sloga vaikas? Kūdikio nosies gleivinėje gausu paviršinių kraujagyslių, kurias dažniau liečiant ar trinant greičiau paburksta ir išskiria daugiau sekreto. Sudirginti gležną vaiko nosies gleivinę labai lengva – tam pakanka tabako dūmų, dulkių, o ką jau kalbėti apie bakterijas ir virusus.
Sloga gali susirgti kūdikis peršalęs, netinkamai rengiamas ar maudomas. Užkrėsti gali namiškiai kurie nesilaiko asmens higienos taisyklių. pavyzdžiui čiaudi, bet ima mažylį ant rankų; nusišnypštę nosį, nenusiplauna rankų ar pan. Mažieji labai dažnai užsikrečia nuo vyresniųjų brolių ar seserų.
Vyresni vaikai sloga gali užsikrėsti darželyje ar mokykloje. Sloga vaikai lengvai suserga, jei iš šiltos patalpos išeina į šaltą lauką. Taigi nereikia persistengti šildytuvais šildant kambarius, kad vaiko, išsiruošusio į lauką, nepaveiktų stipri oro temperatūrų kaita. Sloga vaikui taip pat gali atsirasti dėl buvimo patalpose kurioje yra skersvėjis.
Tiek trumpai apie vaiko slogą ir kaip šia nosies infekcija užsikrečiama. Daugiau patarimų mamoms, jei vaikutį užpuolė sloga, rasite straipsnyje – Sloga vaikams.