Slingas – mamos pagalbininkas

Fizinis kontaktas – tai gyvybiškas būtinumas naujagimiui. Prisiglaudęs prie mamos jis patiria nusiraminimą teikiančią mamos kūno šilumą.

Dabar daugelis mamų naudoja slingą (austa nešioklė), kad nešioti vaiką ant savęs. Slingas skirtas vaikams nuo gimimo iki 24 mėnesių ir turi daug privalumų. Visų pirma, jis garantuoja vaiko ramybę. Amerikiečių mokslininkai įrodė, kad naudojantis slingu 43 procentais sumažėja vaiko verkšlenimų ir nerimo. Priežastis paprasta: būdami arti vaiko suaugusieji iš kart supranta vaiko poreikius, o tai reiškia greitą jų išpildymą.

Po 9 mėnesių, praleistų susirietus mamos pilve, vaikui reikia girdėti jos balsą, jausti kvapą bei judesius. Kuomet mama šalia, jis jaučiasi ramiau bei labiau užtikrintu. „Nepratinkite vaiko prie rankų“ – griežtas draudimas skambantis iš praeities. Tačiau specialistai tvirtina visai ką kitą. Vaikai, kuriuos nešioja ant rankų, labiau yra pasitikintys savimi ir jiems paprasčiau atsiskirti nuo mamos.

Slingas palengvina mažylio gyvenimą: mamos krūtinė visada randasi burnos plote, valgyti galima ne tik namuose, bet ir kitoje vietoje. Tuo tarpu aplinkiniai to net nepastebės! Slinge vaikas gali užmigti, kur tik jam patinka. Tėvams nebūtina su savimi, nuolatos tampytis gremėzdišką vežimą.

Turėdama laisvas rankas, jūs galite užsiimti namų reikalais. Tačiau draudžiama daryti veiksmus, kurie potencialiai pavojingi kūdikio sveikatai. Pavyzdžiui, naudotis aštriais daiktais ar verdančiu vandeniu virš vaiko. Esant vaikui slinge reikia pritūpti, o ne lenktis, kad kartais vaikas neiškristų. Taip pat nereikia, kad vaikas ilgai būtų slinge: 3 valandos per dieną yra pakankamai!

Slingas naudingas ir sveikatai. Tyrimai parodė, kad kontaktas „oda su oda“ gali 74 procentais sumažinti stresinių hormonų išsiskyrimą, kurie trikdo miegą ir virškinimą. Vertikali kūdikio padėtis slinge padeda virškinimui (mažina pilvo pūtimą) ir padeda atsirūgti. Be to, jūsų judesiai stimuliuoja vaiko vestibiuliarinį aparatą! Mažyliai, kuriuos nešioja, greičiau pradeda stotis. Tai įrodė afrikiečių moterys, kurios vaikus nešioja ant savęs. Jų vaikai pradeda bėgioti vidutiniškai 12 mėnesių, tuo tarpu europiečių vaikai vidutiniškai tai daro sulaukę 24 mėnesių.

Slingas yra idealus stimuliuojant vaiko vystimąsi. Rasdamasis jūsų ūgio lygmenį, mažylis mato kur kas daugiau, nei būdamas vežimėlyje. O arti besirandantys mamos ir vaiko veidai turi galimybę dažniau bei efektyviau bendrauti.

Prieš naudodami slingą įdėmiai perskaitykite instrukciją, kad saugiai jį galėtumėte panaudoti įvairaus amžiaus vaikams. Vaikelį iki 3 mėnesių nešiokite tiktai leistinose padėtyse.

(Apsilankyta 346 viso, 1 šiandien)


Similar Posts