Ryškios spalvos gali iššaukti epilepsijos priepuolius

1997 metais, daugiau nei 700 vaikų, Japonijoje patyrė epilepsijos priepuolius žiūrėdami epizodus iš populiaraus multiplikacinio filmuko. Vėliau, vaikams buvo nustatyta diagnozė jautrumo šviesai epilepsija – ligos forma, kurią iššaukia vizualiniai stimuliatoriai arba tiksliau, ryškių spalvų mirguliavimas. 2007 metais, animuota video medžiaga, pristatanti vasaros Olimpines žaidynes, kurios vyks 2012 m. Londone, taip pat iššaukė, kai kurių ekspertų, panašius skundus. Be to, mokslininkai tvirtina, kad daugelis video žaidimų ir televizijos programų, tame tarpe ir skirtų vaikų auditorijai, dėl savo ryškaus apipavidalinimo, rizikuoja sukelti epilepsijos priepuolius, netgi absoliučiai sveikiems žmonėms.

Mokslininkai iš Londono universiteto (Didžioji Britanija), Indijos technologijų instituto (Kharagpur, Indija), Kalifornijos technologijų instituto (JAV) ir Tokio universiteto (Japonija) išstudijavo smegenų aktyvumą šviesos jautrumui, – t.y. kaip smegenys reaguoja į vizualinėse medžiagose naudojamus ryškius spalvinius dirgiklius, – tarp suaugusių savanorių.

Gauti duomenys parodė, kad sveikos smegenys reaguoja, į ryškius spalvinius stimuliatorius, chaotiškai, su stipriais nervinio sutrikimo simptomais. O smegenys sergančių epilepsija, tokiomis sąlygomis, randasi hyper susijaudinimo būsenoje. Be to buvo nustatyta, kad tam tikrų spalvų deriniai – pavyzdžiui, mirguliuojančios ekrane raudona ir mėlyna spalvos, sukelia sunkius, galvos smegenų žievės, sužadinimo procesus

(Apsilankyta 193 viso, 1 šiandien)


Similar Posts