Rūkyti ar nerūkyti – štai kur klausimas?

Rūkymas mados viršūnėje, ir iš visa ko sprendžiant, nesiruošia iš ten trauktis. Ir niekam dabar nėra paslaptis, kad „rūkimas rimtai kenkia sveikatai“. Bet ar žinote, kad tai kenkia ne tik jūsų sveikatai?

Tai, kad lašas nikotino užmuša arklį – sena kaip pasaulis. Ir tai, kad kiekviena surūkyta cigaretė sutrumpina gyvenimą 15 minučių – nieko nebestebina. Jūs nusišypsosite ir pagalvosite, kad tai apskritai vien tik jūsų reikalas, ką daryti su savo gyvenimu bei sveikata. Tačiau neskubėkite su išvadomis. Dabar jūs galvojate tik apie save, tačiau ateis laikas, kuomet jūs turėsite šeimą, artimuosius. Ir tada gali būti vėlu sustoti.

Apie tai, kad nėštumo laikotarpiu negalima rūkyti, nes nikotinas patenka tiesiai į vaiko smegenis, tikriausiai jau žino kiekvienas. Pas mamas, kurios rūko nėštumo metu, gimusių vaikų smegenys yra mažesnės apimties, mažesnė ir kūno masė, lyginant su nerūkančiomis mamomis (taip vadinama vaisiaus hipotrofija). Be to, rūkimas gali iššaukti priešlaikinį gimdymą, priešlaikinį placentos atitrūkimą. Pačiu nėštumo laikotarpiu, jei mamos nenustoja rūkyti, vaisius ryškai atsilieka savo protiniais ir fiziniais išsivystimo parametrais. Taip yra todėl, kad nikotinas susiaurina kraujagysles ir sukelia deguonies badą vaisiui. Prie viso to, motinos, kurios surūko 10 cigarečių per dieną, užtikrina būsimam savo sūnui spermos stoka ir mažesnį jo tankį, nei nerūkanti motina savo sūnui. Nes tabako komponentai veikia tas, besiformuojančio vaisiaus, ląsteles, kurios bus atsakingos už spermos gamybą! O jeigu, moteris, dar vartoja alkoholį ir marihuaną, tai gyvo vaiko gimimo galima iš viso nelaukti. Reikia pažymėti, kad nors mama pati ir nerūko, bet randasi tokioje aplinkoje, kurioje rūkoma (yra pasyvi rūkytoja), daroma žala yra lygiavertė.

Visą tai perskaitę, galbūt, jūs pasakysite, kad tai nepakenks jūsų vaikams, nes nėštumo laikotarpiu jūs nerūkysite. Tačiau, atsisakymas rūkyti tik nėštumo laikotarpiu, negarantuoja jūsų palikuonims sveikatos. Nes, per tą laikotarpį, kol jūs rūkysite, jūsų organizme prisikaups begalė nuodingų medžiagų, kurios išsiskirs esant aukštai temperatūrai: tarp kurių bus tabakas, nikotinas, vandenilio sulfidas, amoniakas, azotas, anglies monoksidas, daugybė eterinių aliejų. Visa tai jumyse.

Rūkanti moteris yra didesniame pavojuje, nei rūkantis vyras, kadangi jos organizmo sudėtis yra ypatinga ir, kuris perduos palikuonims kūną bei kraują. Jau nekalbame apie didelę riziką pačioms susirgti įvairiausiomis ligomis, tame tarpe ir mirtinomis, o taip pat pagimdyti mirusį kūdikį.

Galų gale, jeigu nuspręsite numoti į visą tai ranka, manydama, kad tai jūsų niekada nepalies ir vieną dieną norėsite tūrėti kūdikį, galite išgirsti ir tokį atsakymą „Jūs niekada negalėsite turėti vaikų“.

O galbūt, jūs jau pagimdėte ir nusprendėte, kad dabar jau rūkyti nepavojinga? Deja. Netgi tuomet, kai jūs rūkote lauke ar laiptinėje (ne prie vaiko), jūsų artimieji tampa pasyviais rūkaliais. O tai reiškia, kad nikotinas trikdo jų organizmo veiklą, lygiai taip pat, kaip ir jūsų. Be to, statistika rodo, kad daugumoje atvejų, pas rūkančius tėvus vaikai taip pat pradeda rūkyti. Nors ir be jokios statistikos aišku, kad tėvai – tai pavyzdys vaikams, sąmoningai ar nesąmoningai.

Paminėsime ir tai, kad vartodama kontraceptines priemones, rūkanti moteris, padidina riziką širdies ir kraujagyslių sistemos susirgimams, t.y. pastato save į mirtiną pavojų.

O dabar, pasiimkite lapą ir padalinkite jį į dvi dalis. Vienoje pusėje išsamiai aprašykite visus minusus, o kitoje visus pliusus. Nejaugi pliusai tokie reikšmingi, kad jūs be šešėlio nerimo pasirinksite rūkyti?

(Apsilankyta 245 viso, 1 šiandien)


Similar Posts