Pūslinė – odos infekcija

Pūslinė plinta kasantis niežinčius spuogelius, kurie ir yra ligos požymis. Dėl ilgai trunkančios infekcijos gali likti randai. Pūslinė yra dažna, labai užkrečiama odos liga, kuria sukelia stafilokokai ar rečiau streptokokai.

Ar pūslinė pavojinga?

Ji nėra pavojinga, taciau labai užkrečiama liga.

Kaip atrodo pūslinė?

Pirmiausiai ji pasirodo kaip mažas įdrėskimas ar niežinti egzeminė dėmelė (odos uždegimas) atrodytu visai sveikoje odoje. Mažas, raudonas, niežintis spuogelis greitai virsta pūslele, užpildyta gelsvu turiniu. Vėliau pūslelės Viršus sukietėja ir šlapiuoja, tuo pačiu metu atsirandant naujoms pūslelėms toje pačioje ar kitose kūno vietose. Dažniausiai pūslinė prasideda ant veido, ypač apie lūpų kampučius, nosi ir uz ausų.

Kam Ši infekcija pavojinga?

Labai tikėtina, Kad pūsline susirgs vaikai ir paaugliai, sergantys egzema (atopiniu dermatitu). Norint išvengti infekcijos, Būtina atidi odos priežiūra. Pūslinė yra lengvai perduodama kontakto metu, Todėl Dažnai pasitaiko darželiuose ir žaidimų aikštelėse būnantiems vaikams.

Kaip gydoma pūslinė?

 

Jei įtariate susirgimą pūsline, Susisiekite su sava Šeimos gydytojų, Nes Reikėtų pradeti gydymą, kol dar vaikas neužkrėtė Kitų vaikų.

Nemedikamentinis gydymas – tai tokios priemonės, kaip prausimasis Naudojant muilą ir vandenį, pūslinės pažeistų vietų džiovinimas ore.

Daugelis šeimos gydytojų gydo pūslinę naudodami baktericidinius tepalus, tokius kaip fuzidino rūgštis ar kt. Bet jei sergama sunkesne forma, Būtina naudoti geriamuosius antibiotikus.

Taip pat Svarbu tirpinti šašus tepalais, Nes ligą sukeliančios bakterijos išlieka po jais.

Kada vėl galima Leisti vaikui būti su kitais vaikais?

 

Ikimokyklinio amžiaus vaikai neturėtų Grįžti į darželius ar žaidimų aikštelės, kol nenukrenta šašai, ir vaikas nebegali užkrėsti kit. Maži vaikai liečia ir kasosi šašus, Todėl padidėja infekcijos tikimybė.

Mokyklinio amžiaus vaikai Gali pradeti lankyti pamokas praėjus savaitei po gydymo pradžios, net jei dar kaip SASU – svarbiausia, Kad Jų neliestų ir nekasytų. Bet pats svarbiausias dalykas, kuri Turi Atsiminti vaikas, yra reguliariai plauti rankas, naudotis tik sava Asmeninių rankšluosčiu, šepečiu, šukomis.

Svarbu, Kad mokykloje Būtų Teisingai suprantama pūslinės kilmė, ir Kad šašai nebūtinai reiškia, Kad asmuo vis dar galisų užkrėsti kitus.

Naudingi patarimai

Trumpai nukarpykite Vaiko nagus ir paaiškinkite jam, Kad nesikasytų SASU, nekrapštytų nosies, nekramtytų nagų ir nečiulptų pirštų.

  • Jei Jūsų vaikas jau serga atopiniu dermatitu, Kreipkitės patarimo ir Efektyvaus gydymo į šeimos gydytoja;

  • Nepamirškite nusiplauti rankų, palietę sava ar sava vaiko šašus;

  • Išmokykite vaiką reguliariai plautis rankas ir duokite asmeninį rankšluostį;

  • Paaiškinkite vaikui, kodėl jis Turi rūpintis higiena ir stengtis neliesti SASU.

(Apsilankyta 205 viso, 1 šiandien)


Similar Posts