Pratinkime vaikus skaityti

Šiuolaikinė visuomenė pamažu apleidžia knygą ir pirmenybę teikia kitokiems informacijos gavimo, laisvalaikio praleidimo būdams. Pastaruoju metu vis dažniau susigriebiama ir įvairiai stengiamasi keisti tiek vaikų, tiek tėvų požiūrį į neginčytiną vertybę – skaitymą. Suvokdami skaitymo svarbą žmogaus gyvenime turėtume skatinti vaikų skaitymo motyvaciją. Vaiko požiūris į knygą ypač priklauso nuo jo socialinės ir kultūrinės aplinkos, o pirmiausia nuo šeimos. Jei šeimoje nėra skaitymo tradicijų, tėvai versdami vaikus skaityti susiduria su akivaizdžiais sunkumais. pamėgti knygą, lengviau motyvuoti skaitymą galėtų padėti keletas vertingų patarimų.

Žinokite, kad skaitymas nėra tik žodžių perskaitymas. Skaitymas yra mokymosi pagrindas. Jis leidžia siekti žinių, išsilavinimo ir kultūros. Be to, teikia malonumą. Taigi pasirūpinkite, kad jūsų vaikas taptų geru skaitytoju.

Vaikas turi suprasti, kad vienas iš skaitymo tikslų – gauti informacijos. Grožinės literatūros skaitymo tikslai specifiniai. Bet iš pradžių vaikas turėtų paskaitinėti visuomeninio transporto grafikus, informacinių katalogų geltonuosius puslapius ir kt. Užduokite vaikui ką nors rasti, išsiaiškinti ir pan.

Paverskite raides ir žodžius gyvomis istorijomis. Pasakokite perskaitytas istorijas. Jas suvaidinkite. Leiskite reikštis fantazijai. Paskaitykite keisdami intonaciją. tai gali būti linksma. paskaitykite ir kaip aktorius, ir kaip klounas, ir kaip užsikertanti plokštelė, ir kaip pagreitinta vaizdajuostė, ir t.t.

Žavėkitės skaitymu. Tai labai svarbu, pasiremdami vaidyba, leiskite vaikui pajausti, kad skaitymas leidžia susieti įvairias žinias. Sakykime, kad vaikas išvydo filmą apie banginius. parodykite jam knygą apie banginius, kurią turite namų bibliotekėlėje. Norą skaityti skatinkite mažomis dovanėlėmis.

Skaitančiam reikia vietos, kur jis galėtų skaityti. pasirūpinkite, kad vaikas turėtų savo kampelį skaityti.

Būkite savo vaikui geras pavyzdys. Vaikas turi matyti, kad ir jūs daug skaitote, ieškote informacijos ir patarimų knygose. Kad knygos padeda rinkti faktus, rasti atsakymą į iškilusį klausimą, padeda mokytis pan.

Skaitymas – tai bendravimas. Nusiveskite vaiką į biblioteką ar knygyną, auginkite jaunąjį skaitytoją, padėkite jam išsirinkti tinkamą knygą, bet kartu leiskite turėti ir savo nuomonę. Paprašykite paskaityti jums ir kalbėkitės su juo apie perskaitytas knygeles. Net suaugusiam vaikui skaitykite balsiai – tegul skaitymas tampa jūsų šeimos tradicija.

Meilės knygoms, skaitymui ateina palengva, todėl nebarkite neskaitančio vaiko, pasistenkite suprasti, kodėl jis neskaito. Būkite kantrūs, išbandykite visus įmanomus skaitymo skatinimo būdus, ir vaikas anksčiau ar vėliau pamils knygą ir skaitymą.

www.gudragalvis.lt

(Apsilankyta 156 viso, 1 šiandien)


Similar Posts