Pleiskanos. Kaip atsikratyti?

Vienas didžiausių nemalonumų – pleiskanos. Pleiskanojant plaukams netik jie atrodo nepatraukliai, bet ir dėvimi tamsesni drabužiai.

Išbandykite įvairių firmų šampūnus. Svarbiausia atsiminti, kad, jei pleiskanų turite daug,  nė vienas jų  nesuteiks greito efekto. Rezultatas turėtų pasimatyti po kelių plovimų. Jeigu jo nėra – negaiškite laiko ir imkitės kitos firmos. Kadangi skirtingi gamintojai naudoja skirtingas formules,  daugumos jų neišbandžius, neįmanoma sužinoti, kuri padės būtent jums.

Atradę ,,savo“ šampūną prisminkite, kad, jeigu naudosite vien tik jį, ilgainiui poveikis mažės – galvos oda pripras prie veikliosios medžiagos. Todėl atsikratę pleiskanų, kaitaliokite šampūnus, vis sugrįždami  prie ,,gerojo“. Praktiška būtų sunaudoti visų anksčiau išbandytų šampūnų likučius, kad ir ne tokie veiklūs, jie puikiai tiks kaip prevencinė priemonė.

Nedarykite ir kitos klaidos – pamatęs, kad pleiskanų nebeliko, dažnas padėjusį jų atsikratyti šampūną numeta šalin, o kai problema vėl atsinaujina,  nebeatsimena net, kaip jis vadinosi.  Jei ,,gerasis“ šampūnas yra retesnės firmos produktas, iškart įsigykite kelis buteliukus ar  bent užsirašykite pavadinimą ir parduotuvę, kurioje pirkote.

Stebėkite savo plaukus ir pabandykite išsiaiškinti pleiskanų atsiradimo priežastį.  Būna, kad pleiskanų atsiranda tam tikrais periodais, pavyzdžiui, prieš menstruacijas ar jų metu (kalta pakitusi hormonų pusiausvyra), sesijos metu (stresas) ar tam tikru sezonu (vitaminų stoka) ir t.t. Jei pastebėjote tokius dėsningumus, vadinasi, galite iš anksto apsisaugoti nuo pleiskanų – artėjant ,,juodajam“ periodui, plaukams skirkite daugiau dėmesio, tuo metu jūsų spintelėje privalo atsirasti ,,gerasis“ šampūnas.

Jei šampūnai ir balzamai, žadėję teigiamą poveikį, nepadeda -laikas imtis kitokių priemonių. Liaudies medicina turi galybę naudingų priemonių plaukų negalavimams, tokiems kaip pleiskanos, gydyti.

Pleiskanas išnaikinti gali padėti kiaušinio trynys. Dviem kiaušinio tryniais plaukus ir galvos odą trinkite 10 minučių. Po šio galvos masažo plaukus išplaukite vėsiu vandeniu.

Taip naudoti galite ir svogūną. Jis ne ką prasčiau susidoroja su pleiskanomis. Vidutinio dydžio svogūno galvutę reikėtų sutarkuoti ir įvynioti į gabalėlį audinio. Su šiuo minkštu maišeliu trinkite galvos odą.  Įmasažavus patartina palikti kuriam laikui, o paskui išplauti. Plaukai jau po pirmo karto taps pastebinai gražesni, o po keletos tokių masažo sesijų, pleiskanos turėtų išnykti.

Dar viena kovos priemonė – šalpusnis. Tris šaukštus šalpusnio ir tris šaukštus dilgėlių lapų užpilti litru karšto vandens.  Po maždaug pusvalandžio gautą masę nukoškite ir šiuo viralu trinkite galvos odą keletą kartų per savaitę. 

100 gramų smulkintų šviežių šalpusnio lapų užpilkite karštu vandeniu ir gauta mase ištrinkite galvos odą. Galvą apriškite skarele ir palikite pusvalandžiui. Po to plaukus gerai išplaukite su vandeniu, parūgštintu actu. Tokia plaukų kaukė veiksmingai stabdo plaukų slinkimą ir naikina pleiskanas.

Taip pat galima išbandyti ir čiobrelius. 3 desertinius šaukštelius džiovintų čiobrelių užvirinti su puse litro vandens, 10 minučių palaukti, kad pritrauktų ir perkoškiti. Atvėsus, užpilti ant švarių plaukų, švelniai įmasažuoti į galvos odą ir palaukti, kol išdžius. Nei perslakauti, nei džiovinti plaukų džiovintuvu negalima.  

Net kelios pleiskanos plaukuose gali  gerokai sugadinti nuotaiką, ruošiantis į pasimatymą. Tačiau, ką daryti, jei jų daugybė, o galvos odą niežti  taip, kad norisi ją visiškai nusidraskyti?  Tikra kankynė… Ar kas nors gali pasakyti  užtikrintą būdą, kaip kartą ir visiems laikams atsikratyti pleiskanų? Ir taip, ir ne. Tiksliau – tai labai individualus dalykas, todėl reikėtų atsižvelgti į kelis dalykus.

(Apsilankyta 888 viso, 1 šiandien)


Similar Posts