Plaukų priežiūra žiemą

Žiema yra stresas ne tik organizmui. Kenčia ir plaukai, ir oda. Dideli šalčiai paskatina užsidėti kepurę, šildymas išsausina plauką. O kur dar nereguliarios mitybos pasekmė keletas papildomų kilogramų, kurie taip pat veikia plaukus. Smarkūs temperatūrų svyravimai, ilgai veikiantys neapdengtą galvą, dirgina odos nervų receptorius, dėl to susitraukia galvos raumenys, spazmuoja kraujagyslės, sutrinka galvos odos kraujotaka, jos mityba. Taip plaukai nepilnai aprūpinami maisto medžiagomis gali pradėti slinkti, lūžinėti. Pavojinga yra žiemą vaikščioti be galvos apdangalų, tačiau užsidedant kepurę taip pat kenkiame plaukams. Plaukai susivelia, įsielektrina, išsausėja.

Tam, kad lengviau susitvarkytumėte su plaukais žiemą, siūlome mūsų pateiktomis pagalbos priemonėmis juos sustiprinti.

  • Žiemą, rudenį, būtinai dėkitės galvos apdangalą.
  • Svarbiausias patarimas: išmokite gerai išsiplauti galvą. Gal ir juokingai skamba, tačiau kokybiškas galvos išplovimas yra menas. Čia išsiskiria dvi specialistų nuomonės. Vieni griežtai rekomenduoja gerai išplauti kaukių ir kondicionierių likučius, kiti rekomenduoja dalį  priemonių palikti ant plaukų. Turinčioms sausus plaukus, rekomenduojame dalį priemonių palikti, turinčios besiriebaluojančius plaukus, priemones kruopščiai išskalaukite.
  • Subalansuokite mitybą. Turbūt daugelis pastebėjote, kad žiemą, priaugusios keletą kilogramų, “pariebiname” ir plaukus. Jie ne taip sausėja, dažniau riebaluojasi. Nerūkykite, atsisakykite saldumynų, alkoholio.
  • Naudokite vitaminus ir maisto papildus, arba valgykite daug vitaminų turinčio maisto. Vitaminas C ir B grupės vitaminai padės Jūsų plaukams.
  • Žiemą plaukai auga lėčiau, tačiau iš įpročio pas kirpėją lankotės taip pat dažnai. Prailginkite vizito tarpus bent dviem savaitėm. Leiskite plaukams pailsėti nuo  per dažnų dažymų.
  • Rinkitės natūralių šerių šepečius, medines šukas. Kuo dažniau leiskite plaukams džiūti natūraliai.
  • Jei turite galimybę galvą plaukite iš vakaro. Po vonios išėję į lauką, labiau kenkiate plaukams. Net jei jie būna pilnai išdžiūvę.
  • Naudokite aliejukus plaukams. Taip jie mažiau lūžinės. Jei neturite galimybių nusipirkti profesionalių priemonių, pasinaudokite liaudiškomis priemonėmis: pašildytu alyvuogių aliejumi prieš plaunant galvą ištrinkite visus plaukus, po to kruopščiai išskalaukite. Kasdieninei priežiūrai alyvuogių, ar saulėgrąžų aliejų naudokite tik plaukų galams tepti.
  • Masažuokite galvos odą. Taip paskatinsite plaukų augimą. Geriausia tai daryti vakare, neskubant. Dešimt – penkiolika minučių pirštais, lėtais judesiais, įvairiomis kryptimis pamasažuokite galvos odą. Galite naudoti ir natūralių šerių šepetį.
  • Plaukams reikalingas grynas oras ir šviesa. Kai  temperatūra yra iki minus penkių , keletą minučių pabūkite lauke be galvos apdangalo.
  • Stenkitės kuo dažniau būti paleistais plaukais. Įtemptos gumytės, stipriai supintos kasos labai kenkia plaukams.
  • Paprašykite kirpėjos, kad žiemos sezonui Jums parinktų kuo mažiau priežiūrosn reikalaujantį kirpimą. Kuo kirpimas įmantresnis, tuo daugiau priemonių reikia jam prižiūrėti. Lakai, putos taip pat kenkia plaukams.
  • Kuo daugiau ilsėkitės. Teigiamos emocijos, savo plaukams skirtas dėmesys, apdovanos Jus gražiais ir spindinčiais plaukais. Būkite gražios.
(Apsilankyta 98 viso, 1 šiandien)


Similar Posts